Більшості із цих розробок не існувало у 2022 році, а зараз український ринок Defense Tech розвивається неймовірно швидко.
У столиці відбувся форум оборонних інновацій за всю історію України — Defense Tech Innovations Forum. Учасники Brave1 представили сотні різних технологій — від БпЛА до ракет. Такі заходи — наш сигнал для інвесторів та розробників створювати компанії в Україні й інвестувати в наші оборонні технології.
За три роки ми змінили правила гри в Defense Tech. І зараз можемо виокремити два ключові фактори, які стали геймченджерами:
1. Відкриття ринків.
Ухвалили 30+ революційних постанов, які прибрали бюрократію, зайві дозволи, а також дали можливість заробляти підприємцям. Зʼявилася конкуренція на ринку, виробникам стало вигідно створювати оборонні технологія. Спершу відкрили ринок дронів, потім масштабували досвід на ринок РЕБу, роботів, боєприпасів та ракет.
2. Гейміфікація війни.
Один із таких кейсів — бонусна система розподілу дронів. Що більше цілей знищують наші військові, то більше додаткових БпЛА отримують, а яких саме — вибирають самостійно. Гейміфікація дає прозорість і створює певну конкуренцію. Розуміємо реальну потребу військових у дронах, а також те, які БпЛА працюють і є затребуваними на фронті.
Також важливий трек — інвестиції та гранти. Brave1 видав уже понад 470 грантів на ₴1,3+ млрд. Ще $40 млн лише за 2024 рік залучили приватні інвестори завдяки Brave1.
У Defense Tech Innovations Forum взяли участь 150 іноземних інвесторів, серед них — великі оборонні компанії, які зацікавлені інвестувати в українських розробників.
М.Федоров.
Немає коментарів: