Відповідаючи на запитання, яке винесено у заголовок, варто зазначити що soft skills завжди стане в пригоді сучасній людині. Ще б пак!
Це ж: критичне мислення, комунікації, самоменеджмент, освіта протягом життя та робота в команді. Для мешканців Миколаївщини, де на жаль дуже скрутно стало з людськими та іншими ресурсами, такі навички тепер на "вагу золота". На замовлення Міністерства іноземних справ Данії в рамках UNDP був розроблений та проведений семінар для 2-х груп підприємців та викладачів профтехів з опануванням цих самих "м'яких навичок". Наголос робили львівські тренери на
випрацювання практики роботи в командах та розвитку емоційного інтелекту. Від самосвідомості багатьох українців сьогодні залежить як продуктивність парці, так й креативність рішень. Бо у війні зі значно більшим суперником наше суспільство має перемагати шляхом креативного мислення, мотивації та прийняття нестандартних рішень. А для цього треба у суспільстві створювати творчу атмосферу. Увага! Не примусу чи страху, а вигадливого вирішення будь-яких нестандартних завдань. Тоді інтелект забезпечить розкутість думок. Може й талановиті рішення з'являться. Варто починати. Ми ж опанували інфогігієну, яка стала гарним запобіжником від дезінформації ворога. Тренування критичного мислення не буває зайвим.Життя забезпечило українцям "ідеальний шторм" - зміни. Ми за 3 роки продемонстрували дива адаптивності. Але, щоб просуватись далі, вчити, жити з задоволенням та працювати ефективно, маємо активно застосовувати чи тренувати саме "м'які навички", їх ще називають соціально-комунікативні.
Залишу вам тут список «десяти найкращих соціально-комунікативних навичок»:
- комунікабельність;
- ввічливість;
- гнучкість розуму;
- чесність;
- навички міжособистісного спілкування;
- позитивний настрій;
- професіоналізм;
- відповідальність;
- вміння працювати в команді;
- знання професійної етики.
Немає коментарів: