неділя, 23 лютого 2025 р.

Зимові "Кримські студії" у гібридному форматі


Бухта Ялти, фото автора. Лютий 2014


Долучитись до навчання віддалено тепер вже не розкіш, но вимога часу. У Національному університеті Києво-Могилянська академія відбулась зимова школа "Кримські студії". Лекції, які відбувались в аудиторіях, а відвідували слухачі у змішаному форматі можна передивитись на youtubе.

Матеріал був змістовно викладений за розкладом:


•⁠ Міжнародне право (Сергій Петухов – старший викладач кафедри міжнародного та європейського права)
•⁠  Історія (Тетяна Григор'єва – кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії та Мартін-Олександр Кислий – кандидат історичних наук, старший виклдача кафедри історії)
•⁠  Економіка та довкілля (Євген Хлобистов – доктор економічних наук, професор кафедри екології)
•⁠  Мова та література (Айше Арнаутова – старша викладачка кафедри загального та слов'янського мовознавства та Афізе Емірамзаєва – старша викладачка кафедри загального та слов'янського мовознавства)
•⁠ Політологія (Євгенія Горюнова– кандидат історичних наук, доцентка кафедри політології, Арсен Жумаділов – старший викладач кафедри політології).

Деякі теми було висвітлено розлого, деякі - пунктиром. Але загалом, курс виявився вкрай корисним та своєчасним. І це точно не белетристика про "острів Крим". Незрозуміло тільки, чому 25 років у континентальних університетах України не було хоча б такого ознайомчого Кримського курсу. 

АР Крим довгі роки знаходячись у складі України залишалась у парадигмі "совка" - рівною серед аморфних адмін одиниць Півдня. Не більше. Місцева еліта час від часу вступала в альянси з різного гатунку ділками, політиками. Ну й брала кредити у московитів.



Перспективи інтеграції півострова в Україну, після анексії  мають вже оформлюватись у національну безпекову програму.  Бо ніякий міжнародний інститут нам цього не запропонує. 

Ну і "тримати" органи державної влади у Херсоні, як було (номінально) до 2022-року на мій погляд - помилкою. Географічна близькість їх розміщення - не означає ефективність. Краще вже у Луцьку, чи Харкові розміщувати. І вже тепер - вести відкритий ретельний кадровий конкурс на посади у кримські "главки", щоб "куліничів" на службу не приймати.

В.Головченко.




Немає коментарів: