неділя, 12 січня 2025 р.

Китай будує спеціальні баржі, ймовірно, для висадки десанту на Тайвань





У Китаї розпочалось будування барж, імовірно призначених для висадки військ на непридатних для десантування наявними засобами ділянках узбережжя, що може засвідчувати активну підготовку Пекіна до силового встановлення контролю над Тайванем.


Про це повідомляє профільне аналітичне видання Naval News, передає Укрінформ.

Увагу аналітиків привернуло будування на верфі в місті Гуанчжоу на півдні Китаю, де створюються експериментальні судна ВМС КНР, щонайменше п’яти незвичних барж, оснащених нехарактерно довгими автомобільними мостами завдовжки понад 120 метрів, що висуваються з їхніх носових частин.


На думку фахівців, така довжина дорожніх прольотів дозволить досягати прибережних доріг або твердого ґрунту за пляжем із непридатною для важкої техніки м’якою чи кам’янистою поверхнями.

У кормовій частині барж є відкрита платформа для причалювання та розвантаження інших кораблів, що перетворює ці судна фактично на плавучі пристані, якими будь-яка техніка, в тому числі й військова, може швидко десантуватись на складній ділянці узбережжя.

Для більшої стійкості мостових конструкцій баржі оснащені підйомними опорами, які забезпечать їх надійне використання навіть за складних погодних умов.

Як зазначається в публікації, нові китайські баржі нагадують судна, що використовувалися для висадки союзників у Нормандії під час Другої світової війни, проте значно більші за розмірами.

Припущення про ймовірне цивільне призначення нових суден аналітики відкидають, оскільки за своїми параметрами і кількістю баржі значно перевищують специфікації для цивільного флоту і підходять лише для переміщення на берег за короткий проміжок часу великої кількості важкого обладнання, яке дуже рідко використовується цивільними компаніями.

При цьому нові баржі придатні для причалювання до великого флоту цивільних поромів Китаю, створених також для перевезення військової техніки, включно з важкими бойовими танками.

«Китай будує величезний флот кораблів подвійного призначення – комерційних суден, побудованих з урахуванням військових специфікацій, які за необхідності можна легко реквізувати для використання військовими і транспортування бойової техніки», - ідеться в публікації.

Аналітики вважають, що будування барж передусім засвідчує продовження підготовки армії Китаю до десантних операцій проти Тайваню, оскільки інших подібних острівних цілей у Пекіна немає.

Наразі тайванські військові при планування оборони виходять із того, що на головному острові Тайвань є обмежена кількість придатних для висадки десанту пляжів, навколо яких вони й концентрують свої оборонні позиції.

Нові баржі дозволять армії Китаю проводити висадку десанту в місцях, які раніше вважалися непридатними, і переправляти бойову техніку через кам’янисті або м’які пляжі прямо на тверду землю чи прибережну дорогу. Тому кількість місць для десантування різко збільшиться, що суттєво ускладнить організацію оборони острова.

Як повідомляв Укрінформ, голова КНР Сі Цзіньпін у телевізійній новорічній промові 31 грудня вкотре заявив, що жодна країна не може зупинити «возз’єднання» Китаю з Тайванем.

ВМС Китай Фото: Caristania Fabric

© 2015-2025 Укрінформ. Усі права застережені.











Немає коментарів: