понеділок, 13 січня 2025 р.

Школярі Миколаївщини отримали 25 тисяч $ на власні соціальні проєкти у громадах



У межах програми UActive від благодійного фонду savED підлітки Миколаївщини отримали фінансування на власні проєкти змін у громадах, що постраждали від війни. Команди школярів продовжать їх реалізовувати за підтримки благодійників.

До цього протягом 15 тижнів підлітки проходили навчальну частину програми UActive, опановували знання та навички проєктного менеджменту, розпрацьовували ідеї соціально корисних проєктів для власних громад, щоб представити їх на фінальній презентації.




UActive — освітня програма для підлітків про розвиток малих громад, яку з 2022 року втілює savED у співпраці з американською неурядовою організацією Spirit of America і благодійним фондом «Разом для України». За цей час до програми долучилися 500 школярів з трьох регіонів: Київщини, Чернігівщини та Миколаївщини. Реалізувати у громадах вже вдалося понад 20 їхніх проєктів.



У цьогорічному сезоні UActive підлітки активно готували ідеї просторів у своїх громадах — музейних, мистецьких та освітніх локацій. Багато учасників мріють про осередки у своїх селах, де вони зможуть спільно проводити час із однолітками.


«Своїми проєктами підлітки хочуть реалізувати власну головну потребу — соціалізуватися та мати дозвілля в умовах тривалого дистанційного навчання. Багато хто з них мав досвід окупації, і це теж дуже вплинуло. Тому, не дивно, що школярі хочуть втілювати саме проєкти просторів для освіти і дозвілля у громадах. А наша задача — дати їм поштовх і відчуття, що їх чують», — розповідає лідерка програми UActive Христина Кащук.




Усього свої проєкти для громад Миколаївщини презентували 10 команд, а це 100 підлітків, з якими працювали 10 менторів програми. Загальна сума коштів, яку отримали школярі на реалізацію ініціатив, — 25 000 доларів.


Оцінювали ідеї школярів представники ініціаторів програми — співзасновниця фонду savED Ганна Новосад та Грант Пілер, регіональний менеджер Spirit of America. А також запрошеними членами журі стали почесний Консул Данії в Миколаєві Микола Капацина, засновник бізнес-клубу «МрійДій» Максим Бревда, співзасновник благодійного фонду «Щедрик» Олександр Мосін, актор та соліст гурту «Schmalgauzen» Владислав Михальчук та троє випускників ІІІ хвилі UActive на Миколаївщині.


У результаті журі обрали 5 із 10 команд, які отримали фінансування від партнерів програми — по 5000 доларів на втілення проєкту.


Команда «Вільні» з деокупованого села Новокиївка завдяки фінансуванню розпочне створення Алеї пам'яті полеглим захисникам російсько-української війни та оновить музей у своїй гімназії, аби зробити там інтерактивну виставку. Підлітки з ще одного села, що пережило окупацію, — Червоної Долини, отримали 5 тисяч доларів на облаштування простору-їдальні у стилістиці світу Гаррі Поттера. Школярі кажуть, що це стане одним з небагатьох місць для зустрічей та дозвілля після того, як у 2022-му році їхній ліцей був повністю знищений прямим авіаударом. Команда підлітків з села Антонівка створить перший в громаді простір для фізичних активностей, реабілітації та позакласних заходів, а школярі з Пересадівки — спортивний осередок.



Деякі учасники програми планують не лише облаштувати простір у громаді, а і продовжити там займатися творчістю. Приміром, підлітки з селища Лоцкине реалізують шкільний кінотеатр, на базі якого мріють запустити гурток «ФільмART». Там учні зможуть опанувати основи сценаристики, режисури, акторської майстерності, операторської роботи та монтажу. В перспективі школярі хочуть створити власний документальний фільм.

Ще одна команда, з села Щербані, отримала сертифікат на створення у школі освітнього центру «Вулик» від фонду savED та партнерів. Решту команд, які не отримали фінансування, запросили з усіма присутніми школярами до спільноти випускників програми UActive, де вони отримають наставництво, підтримку у реалізації своїх проєктів та інші можливості для саморозвитку.



«Мета нашої програми — це виховати покоління лідерів, які будуть вкладатися в розвиток своєї країни вже зараз. Це не лише про надання фінансування на їхні ідеї. Це про створення спільноти, яка надалі разом із нами змінюватиме свої громади. Після програми ми активно співпрацюємо із ними, а вони відчувають, що мають вплив, і їх готові слухати голови громад та організацій», — каже лідерка програми UActive Христина Кащук.
 
savED — благодійний фонд, що займається відновленням доступу до освіти у громадах, що постраждали від війни. Фонд облаштовує укриття, освітні центри «Вулики», відновлює постраждалі приміщення шкіл, облаштовує тимчасові освітні простори, а також залучає підлітків до відбудови та розвитку власних громад через програму UActive. Фонд працює у Чернігівській, Київській, Миколаївській, Запорізькій, Харківській, Дніпропетровській областях.





Немає коментарів: