* враховано тільки планові стабілізаційні відключення домогосподарств, запроваджені в усій Україні або в переважній їх ситуації (понад 50%). Графіки погодинних відключень (ГПВ), які діяли в одній або кількох, до розрахунків не включалися.
Запровадженню відключень передали три хвилі масованих атак, які розпочалися 22 березня 2024 року. Через наслідки ударів в енергосистемі виник дефіцит електроенергії. Для його компенсації оператор системи передачі "Укренерго" забезпечив імпорт електроенергії та аварійну допомогу з країн ЄС, а з 18 квітня - запровадив обмеження споживання для промисловості й бізнесу .
На фоні пошкоджень енергооб'єктів, викликаних наступними двома атаками, а також посилення погодних умов, оператор розпочав застосування графіків погодних відключень (ГПВ) електроенергії з 16 травня і для побутових споживачів .
У червні росія здійснила ще три хвилі масованих атак, що в поєднанні зі зростанням температури та виходом у плані ремонту окремих енергоблоків призвело до посилення дефіциту. Лише 2 дні за місяць для населення не вимагали електроенергії, в інші 28 днів діяли відключення, які склали сумарно 66% годин місяця.
Липень ставником з найбільшою тривалістю відключення за рік - 582 роки або 78%. При цьому протягом 18 днів відключення діяли цілодобово. Примітно, що червень та липень також стали місяцями з максимальним імпортом електроенергії в ОЕС України, що втім не дозволило повністю компенсувати дефіцит потужностей в енергосистемі.
Після 9-ї масованої атаки рф 26 серпня, 11 днів поспіль тривали цілодобові відключення електропостачання – з 27 серпня по 6 вересня.
У жовтні та першій половині листопада електропостачання не обмежувалось. Втім, після 10-го та 11-го ударів ворога, які відбулися 17 та 28 листопада відповідно, відключилися.
13 та 25 грудня відбулися 12-та та 13-та масовані атаки відповідно, які зумовили чергове повернення ГПВ, що діяли майже до кінця 2024 року. Відключення населення у грудні тривали загальною 36% годин місяця.
|
Підготовка даного матеріалу стала можливою за допомогою підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проекту “Прозорість енергетичного сектора”, який виконує ГО “ДІКСІ ГРУП”. Інформація, викладена в даному матеріалі, є достатньою відповідальністю ГО “ДІКСІ ГРУП” і за жодними елементами не може розглядатися як така, що відображає позицію USAID чи Уряду США.
Немає коментарів: