Вулик у Первомайському на Миколаївшині |
У селищі Первомайське біля Миколаєва була гарна школа, звідки випускались дуже притомні учні. Був ошатний будинок культури, зі спортивною залою та музичною школою. Були заможні подвір'я. Було... Ворог протягом агресії знищив всю культурну й освітню інфраструктуру й більшість будинків. Але люди з дітьми продовжують повертатись в громаду. Півтора року як єдиній вцілілий будівлі команда savED спершу облаштувала для дітей громади освітній центр - “Вулик”. Там зі школярами займаються тьютори, проводять гуртки, а для батьків та освітян організовують менторські івенти. Це єдине обладнане місце у Первомайському для навчання дітей та роботи вчителів.
Все що залишилось від ліцею Первомайського після навали ворога |
Я вперше побачив цей простір освіти й цивілізації. Дуже гарний ремонт який контрастує з навколишнім пейзажем. Гарний оптичний інтернет, повні стелажі сучасних українських книжок. Ну й парти з НУШ. Куда без них? На одну персону. Яскраве світло й електроопалення.
Однак через відключення світла після атак РФ на енергосистему взимку школярі змушені навчатися вдома без світла та води.
В межах благодійної кампанії «До школи знов» разом з небайдужими українцями, міжнародною спільнотою та бізнесом міжнародний благодійний фонд savED організував освітню допомогу на суму понад 1,3 мільйона гривень для школярів Миколаївщини. Це понад 450 “блекаутних” рюкзаків для учнів з усім необхідним для навчання під час відключень світла: павербанками, світловідбивними елементами, акумуляторними лампами, а також додатковими навчальними матеріалами. Генеральними партнерами ініціативи стали Lenovo та Choose Love.
Рюкзаки передали учням у селах Зелений Гай, Шевченкове та Широке. А решту, понад сотню рюкзаків, команда фонду, партнери та представники Миколаївської ОВА привезли дітям особисто у селище Первомайське.
вміст рюкзаків, що демонструє А.Зінченко викликало захват малечі |
В укритті школярі отримали рюкзаки |
Аби передати “блекаутні” рюкзаки дітям Первомайського, команда savED разом з партнерами від компанії Lenovo та представниками Миколаївської ОВА завітали до учнів селища на святковий майстер-клас у “Вулику”.
Раніше, у листопаді, фонд savED вже передав понад 500 “блекаутних” рюкзаків учням прикордонних сіл Чернігівщини - у школах Городнянської та Семенівської громад.
“Ідея роздачі “блекаутних” рюкзаків виникла у нас ще влітку. Вже в той період в різних регіонах ми всі відчували гострі проблеми з електропостачанням внаслідок атак РФ. Було зрозуміло, що ця проблема неодмінно буде актуальною і, можливо, ще більш критичною взимку для освіти, зокрема, невеликих громад. Поспілкувавшись з громадами у регіонах, ми зрозуміли, що критичною є потреба у навчальних закладів на північному прикордонні та у малих селах і селищах на півдні, де є значні пошкодження освітньої інфраструктури і немає можливостей для офлайн-уроків”, - розповідає менеджерка партнерств фонду savED Ірина Дасюк.
savED — благодійний фонд, що займається відновленням доступу до освіти у громадах, що постраждали від війни. Фонд облаштовує укриття, освітні центри “Вулики”, відновлює постраждалі приміщення шкіл, облаштовує тимчасові освітні простори, а також залучає підлітків до відбудови та розвитку власних громад через програму UActive. Фонд працює у Чернігівській, Київській, Миколаївській, Харківській, Дніпропетровській областях.
Немає коментарів:
Дописати коментар