Наприкінці липня в межах програми “Мріємо та діємо” відкрився перший тимчасовий освітній простір в Богданівці, що на Київщині. На початку повномасштабної війни тутешні учні пережили окупацію та обстріли, а місцева школа стала штабом російських окупантів і була спалена ними під час відступу з регіону. “ТОПчик” у Богданівці вдалося створити з нуля на місці порожньої земельної ділянки за півтора місяця. Простір став осередком офлайнового і безпечного навчання для 250 учнів та учениць 1-9 класів. Особливість простору — у безбар’єрності та дружності до дітей. Шість просторих класних кімнат із високими стелями обладнані комфортними меблями, планшетами, інтерактивним мультимедійними панелями та альтернативними джерелами енергії — є все необхідне для навчання. Такого рівня виконання це перший модульний тимчасовий освітній простір в Україні.
Тимчасові освітні простори споруджуються в межах програми USAID «Мріємо та діємо», що виконується IREX у партнерстві з БФ «savED» і ГО «ГО ГЛОБАЛ». Крім простору в Богданівці, ще два вже існують у громадах на півдні, де вже сотні школярів мають доступ до змішаного формату освіти у кілька змін.
Творці просторів також опікуються освітньою складовою проєкту, розробляючи освітні програми для учнів. Тому, функціонування ТОПів передбачає не лише формальне навчання, але й різноманітні позакласні заходи: гуртки та майстер-класи, тренінги з медіаграмотності, курси з мінної безпеки, кар’єрні консультації тощо.
“Протягом півроку ми плануємо відкрити ще 5 просторів у співпраці з партнерами та громадами. Але загалом є бюджет на більшу кількість ТОПів. І зараз питання в тому, як знайти населені пункти, де саме це рішення може допомогти. Там, де буде розташований простір, має бути безпечно. Тобто, поблизу модульного наземного ТОПа в громаді має бути укриття. Запрошуємо громади з усієї України, які мають такі умови, користуватися можливістю встановити ТОП та отримати додаткові освітні можливості”, - розповідає співзасновниця фонду savED Ганна Новосад.
Подати заявку на створення тимчасового освітнього простору в громаді можна до 15 січня 2025 року. Зведення й облаштування — безоплатне і відбувається у тісній співпраці з місцевими громадами. Детальна інформація, критерії та подача заявки – на сайті проєкту.
Програма USAID «Мріємо та діємо» підтримує молодіжні інновації та підприємництво, сприяє активній участі молоді у прийнятті рішень та залученню молоді до вирішення проблем на національному та місцевому рівнях. Створюючи сприятливе середовище та відновлюючи доступ до формальних і неформальних освітніх можливостей, програма підсилює молодь на шляху реалізації мрій, ідей та дій спрямованих на демократичне та європейське майбутнє України.
savED — благодійний фонд, що займається відновленням доступу до освіти у громадах, що постраждали від війни. Фонд облаштовує укриття, освітні центри “Вулики”, відновлює постраждалі приміщення шкіл, облаштовує тимчасові освітні простори, а також залучає підлітків до відбудови та розвитку власних громад через програму UActive. Фонд працює у Чернігівській, Київській, Миколаївській, Харківській, Дніпропетровській областях.
Немає коментарів:
Дописати коментар