четвер, 28 листопада 2024 р.

Чергові відверті розмови в першому подкасті про волонтерство «Варті»



Щодня тисячі українців закривають потреби армії, допомагають постраждалим від війни та підтримують тих, хто на межі. Їхня важлива робота часто залишається за лаштунками — у вигляді звітів про куплені автівки, доставлені ліки чи евакуйованих тварин. Волонтерський рух змінюється, але попереду ще безліч викликів. Як впоратись з перенавантаженням? Як не втратити мотивацію в умовах постійного стресу? 


Відповіді на ці та інші питання разом з представниками благодійних фондів і організацій знаходимо в подкасті «Варті». 

Це 12 епізодів, які розкривають реальність буднів волонтерів, невідому багатьом, і показують, що насправді стоїть за незламністю українських людей. 
«Це не лише визнання для тих, хто працює без відпочинку задля перемоги України, але й підтримка нових ідей та проєктів, які допомагають суспільству. Вони варті того, щоб про них знали якомога більше людей», — говорить Олена Плахова, директорка з управління репутацією Нової пошти і ведуча подкасту. 
 
Серед гостей волонтери різних напрямків, як то: допомога військовим, дітям, внутрішньо переміщеним особам, тваринам, власники соціальних підприємств: Тарас Чмут ( «Повернись живим»), Ксенія Драганюк («Землячки»), Леся Литвинова («Свої»), Миколай Сєрга («Культурний десант»), Еліна Світоліна («Svitolina Foundation»), Женя Вольнов («ДрукАрмія», Владислав Малащенко (Good Bread From Good People) та інші. 
Перші шість випусків уже доступні й зібрали понад 2 млн переглядів і прослуховувань. 

Про що говорять у подкасті? 

Як паліативна допомога повертає радість життя навіть у найскладніші моменти. Леся Литвинова, засновниця фонду «Свої», розповідає про випадок, коли волонтери допомогли важкохворій дівчині здійснити останню мрію — відвідати концерт. «Це були її останні дні. Вона танцювала всім тілом. На цьому концерті я не бачила жодної людини, яка була така щаслива, така віддана музиці, повністю розчинена у цьому всьому». 
Як 3D-друк компенсує дефіцит зброї, тренує медиків і рятує життя.  Євген Вольнов, очільник проєкту «ДрукАрмія» розповів, як понад 7 000 волонтерів-друкарів виготовляють деталі, які не можна купити чи отримати від західних партнерів. Це дозволяє армії заощаджувати мільйони гривень. «Один кілограм пластику коштує 350 гривень, але він або вб’є ворога, або врятує життя». 
Як мистецтво стає порятунком проти стресу для захисників. Миколай Сєрга, засновник «Культурного десанту», поділився історією, як читання віршів допомогло військовим вперше за півтора тижні заснути. Цей випадок надихнув на створення проєкту, що тепер допомагає захисникам змінити фокус та на деякий час переключитися.
Чому захисницям на фронті потрібна жіноча форма. Співзасновниця ГО «Землячки» Ксенія Драганюк розповідає, чому індивідуально підібрана форма для жінок на фронті — це не розкіш, а необхідність. Вона не лише підвищує комфорт, але й безпеку захисниць, дозволяючи їм ефективніше виконувати свої завдання. 
Чому прозора звітність для фондів — це не формальність, а ключ до довіри та успіху. Тарас Чмут, голова фонду «Повернись живим», пояснює зв’язок між прозорістю діяльності благодійних організацій і тривалістю їхнього “життя”, а також що робити з донатами, які падають. «Це проблема кожного з нас бо кожен з нас тут живе, і кожен з нас хоче, щоб щось відбулося. І насправді одна гривня може вплинути на цю війну. Вона змінює поле бою». 
Як спортивна дипломатія може повернути дітей, яких вкрала росія. Еліна Світоліна, засновниця «Svitolina Foundation», розповіла про вплив спортивної дипломатії на голос України за кордоном і як наші спортсмени привертають увагу західної аудиторії до війни.
Наступними гостями подкасту будуть: Марічка Тодорчук ( «Клуб добродіїв»), Василь Байдак, Галина Суляєва (United for Animals), Гарік Корогодський («Життєлюб») і Георгій Гарькуша - керівник Гуманітарної Нової пошти. 
Дивіться і слухайте на зручній для вас платформі: YouTube, Spotify, Apple Podcasts, Megogo. 
Ці люди точно варті, аби про них дізналися якомога більше.



Немає коментарів: