неділя, 3 листопада 2024 р.

Для мешканців Херсона та області провели онлайн-семінар з антидроної безпеки



В умовах сучасних бойових дій безпілотні літальні апарати (БПЛА) стають все більш поширеними інструментами для розвідки та ураження.

На жаль, херсонці та херсонки знають про це не з телевізора. Загроза від ворожих дронів – це повсякденне життя у Херсонській області. Окупанти вже давно влаштували в Херсоні та області справжнє сафарі – під атаку ворожих дронів попадають і цивільні, і автівки. У вересні по місту було більше 3000 скидів.



Тому, зважаючи на цю ситуацію, ХОБФ “Об’єднання” разом з Підрозділом цивільно-військового співробітництва провів для волонтерів, представників ГО та БФ, працівників військових адміністрацій, сільрад, активних громадян Херсона та Херсонської області онлайн-семінар з антидроної безпеки.

Учасники заходу мали змогу отримати практичні поради щодо захисту від старшого оператора Підрозділу цивільно-військового співробітництва актуальні саме для жителів Херсона та області з урахуванням особливості місцевості та розташування окупаційних військ.



Щоб убезпечити себе від атаки БПЛА, треба, в першу чергу, розуміти які бувають види літальних апаратів і яку загрозу вони становлять. Зі слів пана Антона, літакові найбільш розповсюджені для розвідки та керування інших пристроїв. А ось FPV-камікадзе використовують як одноразовий керований снаряд. Ворог у прифронтових зонах використовує різні типи дронів – за формою, розміром та кольором.

«Зазвичай розвідники літають високо, рівно, можуть кружляти, аби дізнатися більше необхідної для ураження інформації. Камікадзе літають нижче і рухатимуться з вектором на зниження, тобто для ураження. Також варто знати, що розвідувальні БПЛА та дрони для ураження можуть бути пов’язані між собою. І як тільки розвідувальний знаходить необхідну ціль, то інші, якщо це FPV-камікадзе – атакують й самі вибухають, а якщо це бомбери – одразу скидають вибухові пристрої», – каже пан Антон.



Погода може значно вплинути на роботу безпілотників. Наприклад, сильний вітер або низькі температури можуть ускладнити їхнє управління. Дотепер вважається, що при швидкості вітру понад 20 метрів на секунду, управління дроном стає неможливим.

Також слід пам’ятати про те, що небезпеку становлять не лише дрони в небі, але і їх уламки на землі. Не намагайтеся їх чіпати, оскільки вони можуть бути заміновані або містити небезпечні речовини.

Отже, щоб уникнути ураження від дрону треба залишатися менш помітними для операторів БПЛА:


1. Пам’ятайте, що для жителів прифронтових зон Херсонщини на правому березі дронова загроза йде з півдня. Тому, перебуваючи на вулиці, намагайтеся прикриватись деревами/будівлями з південної сторони. Автомобіль теж паркуємо, прикриваючи з південного боку.
2. Уникайте руху на відкритій місцевості, особливо якщо ви помітили дрон.
3. Якщо ви в автомобілі, віддаляйтеся від зони небезпеки якомога швидше, тобто з півдня на на північ.
4. Намагайтеся не виділятися з натовпу і не привертати зайву увагу.

«Під час перебування на вулиці намагайтеся рухатися так, аби з південної сторони завжди були дерева, будинки чи інші конструкції, які зможуть вас прикрити. Якщо на вас полює дрон-камікадзе – швидко знайдіть укриття, яму, заглиблення. Обов’язково згрупуйтесь: підтисніть коліна, голову закрийте руками. Якщо є одна загроза, то невідомо скільки вона триватиме. Краще не вибігати, а почекати поки вона переміститься. Інколи треба перечекати пів години, годину. За цей час він може розрядитися і повернутися на базу або відпрацює по інших цілях», – додає пан Антон.

Пам’ятайте, що дрони можуть бути серйозною загрозою, але з правильними знаннями і підходом ви можете знизити ризики. Залишайтеся обережними, уважними і готовими до будь-яких ситуацій.


Немає коментарів: