До кінця року Україна і Єврокомісія закладуть основу для рішення про відкриття перемовин за першими переговорними розділами на початку 2025 року, – Ольга Стефанішина.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерка юстиції Ольга Стефанішина взяла участь у засіданні Комітету ВРУ з питань інтеграції України до ЄС, присвяченому підсумкам двосторонніх зустрічей України та Європейської Комісії у рамках першого переговорного кластеру.
Також участь у засіданні взяли голови підкомітетів щодо адаптації законодавства до права ЄС та заступники міністрів.
«Кожен з раундів перемовин відбувся в установлений строк, Україна вчасно надала всю необхідну інформацію. Більше того, в середньому 3-4 місяці тривала підготовка до кожного раунду переговорів, відповідно до календаря скринінгу. Це свідчить про нашу високу функціональність і спроможність як держави», – зазначила Ольга Стефанішина.
Перший Кластер включає такі сфери як: публічні закупівлі, верховенство права та основоположні права та свободи, економічні критерії, реформа публічного управління, фінансовий контроль, функціонування демократичних інституцій, юстиція, свобода та безпека, а також статистика.
«Протягом наступних 6 тижнів, Європейська Комісія підготує звіт з рекомендаціями, які ляжуть в основу дорожніх карт у сфері верховенства права, функціонування демократичних інституцій та системи функціонування державного управління. Тобто, на кінець року ми виходимо з розумінням, що Україна і Європейська Комісія закладуть необхідну основу для того, щоб держави-члени ЄС ухвалили рішення про відкриття перемовин по першим розділам Угоди про вступ України до Європейського Союзу вже на початку 2025 року», – підкреслила урядовиця.
Говорячи про передумови для відкриття кластерів, Віцепрем’єрка відзначила необхідність ухвалення у другому читанні в редакції, яка відповідає зобов’язання щодо членства України в Європейському Союзі, нової редакції Закону України про публічні закупівлі (№11520).
Окремо під час засідання обговорили запуск робочих (переговорних) груп, членами яких стали голови комітетів (чи делеговані ними особи), голови профільних підкомітетів та підкомітетів з адаптації законодавства, а також представники Комітету з питань інтеграції України до ЄС.
Віцепрем’єрка поінформувала, що головам робочих груп доручено протягом наступного місяця провести засідання своїх груп, а також затвердити план їхньої діяльності.
Під час виступу на засіданні, Голова Комітету ВРУ з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе відзначила важливість на даному етапі перемовного процесу підбити підсумки пройденого шляху та визначити моменти, що потребують додаткових зусиль.
Заступниця Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Людмила Сугак відзначила, що ще під час підготовки до зустрічей, було продемонстровано системний підхід всіх органів державної влади, що було позитивно відзначено представниками Європейської Комісії.
Заступник міністра внутрішніх справ України Олексій Сергеєв поінформував про підсумки двосторонніх зустрічей за розділом 23 «Верховенство права та основоположні права та свободи». З його слів, в межах реформи правоохоронних органів України, європейські партнери відзначили як суттєве досягнення ухвалення Урядом Комплексного стратегічного плану реформування органів правопорядку.
Участь у засіданні в гібридному форматі (онлайн та оффлайн) взяли участь Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції СКМУ Олександр Ільков, представники Міністерства економіки, Міністерства фінансів, НАЗК, судової гілки влади, Держстату.
Немає коментарів:
Дописати коментар