середа, 30 жовтня 2024 р.

Чи жива ще освіта журналістів?

Крайній стендап до війни, лютий 22


 Довгий роки з далекого 1993 року ми з братом в форматі Коледжу преси (були також інші назви, наприклад у 1995-му - Школа преси та ТБ) хвилювали царину підготовки місцевих журналістських кадрів.

Декілька років не робимо це. І що ми бачимо? Університети,

2 з 5 у Миколаєві намагаються готувати за освітньою програмою 061 бакалаврів.  З випускників цього року аж 2 людини помітні якось в місцевих медіа. Не тільки постажувались, але й закріпились, запам'ятались.

Декілька спроб зробити неформальні курси, особливих результатів не дали. Значне скорочення самих "назв" медіа в краї вплинуло трохи на кадрове питання. Із зачинених медіа-проєктів частина людей перемістилась до "виживших", ті самі nikvesti прийняли на роботу чи не з 3-х старих сайтів співробітників.

З огляду на те, що публіку цікавлять більш за все оперативні повідомлення: перельоти засобів ураження та відключення всього що можливо відключити, модними стали телеграмканали. Хто й на яких "колінах" їх робить - невідомо. Но з поверхневого контент-аналізу стає зрозумілим що журналізму тут немає! Ніяких натяків на баланс думок, повноту інформації й аналітику різних точок зору в одному (!) матеріалі. Все спрощено. Компіляція - єдиний задіяний прийом обробки інформації. В результаті - шум є, інформування - немає.

Є ще на медіа небосхилі youtube-блогери, які власними обличчями в різних локаціях створюють "картинку" ніби візуального ряду сьогодення, та чіпляються до різних людей з "дурацькими" здебільшого питаннями, типу як в телевізорі, що вони колись в дитинстві бачили...

Але це також не журналістика. Геть..!

Залишається ще ТБ канали, Суспільне та муніципальний, але особливої різноманітності й популярності там не спостерігається..."паркет" переважає. Війна не змогла "народити" нові формати. А зря.

Повертаюсь до заголовку. Бракує конкурентності на полі підготовки медійників. Очікуємо що після закінчення бойових дій на "арені" з'являться випускники європейських університетів, хоча б польських. Може вони додадуть якості й змагальності? Хоча...навряд!

Більше маю надію на дорослих, тих хто вижив, переосмислив вагу інформації, та мав може іншу освіту раніше. Долучення ветеранів війська до медійної галузі буде однозначно її підсиленням. Довгі університетські курси навряд їм будуть потрібні. Да й не доживе у більшості вишів журналістська освіта.

Курси допідготовки "на марші" - обов'язково будуть, обіцяю. До нових зустрічей!

В.Головченко,

медіатренер


Немає коментарів:

Дописати коментар