неділя, 27 жовтня 2024 р.

У Миколаєві відбулася презентація грантових програм Європейського інституту інновацій та технологій


Європейський інститут інновацій та технологій – незалежний орган Європейського союзу, утворений у 2008 році для підтримки та впровадження інновацій і технологій, що є невіддільною частиною Horizon Europe – рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій. Діяльність українського центру ЕІТ у Києві було започатковано минулого року з метою ознайомлення вітчизняних підприємців, інноваторів і науковців із можливостями ЄС та ЕІТ і сприянню їхньому розвитку.


25 жовтня 2024 року у Миколаївській обласній науковій бібліотеці відбулася презентація програм ЕІТ для миколаївців, у якій взяли участь науковці та студенти провідних навчальних закладів і наукових установ, а також представники підприємницького сектору регіону.
У ході зустрічі керівник регіонального представництва ЕІТ в Україні Ігор Маркевич (EIT Community Officer в Україні) детально представив можливості підтримки проектів по кожному з 9 стратегічних напрямів роботи EIT: Climate change (зміна клімату); Cultural & Creative Sectors & Industries (культурний та творчій); Digitalisation (цифровізація); Future of Food (харчові продукти); Health Innovation (охорона здоров’я); Sustainable Energy (стійка енергетика); Added-Value Manufacturing (виробництво з додатковою вартістю); Raw materials (сировинні ресурси); Urban mobility (міська мобільність, логістика). За його словами спільнота EIT, в першу чергу, це доступ до можливостей, які надає EIT – фінансування, партнерства, підтримка проектів, доступ до нових продуктів і нових сервісів. Як підкреслив Ігор Маркевич, розміри грантів складають 10, 50 тис. євро та вище, в залежності від конкретних напрямів та ступеня реалізації проектів. Також він наголосив на тому, що співпраця з ЕІТ для українських стартапів є не лише можливістю отримати фінансову допомогу для розвитку проектів, але й є певним свідченням «стандарту якості», що сприятиме пошуку європейських партнерів та залученню інвестицій у подальшій діяльності. 



Як зазначив Володимир Євсєєв, керівник Регіонального фонду підтримки підприємництва у Миколаївській області та директор Інноваційного кластеру RIhnoHub, який став ініціатором заходу, метою зустрічі також було донесення до активних інноваторів регіону інформації про відродження активних дій Kластеру, спрямованих на трансфер технологій і, як наслідок, розвиток регіональної стартап-екосистеми. Наступним кроком для закріплення цього процесу стане проведення Фестивалю ідей у листопаді 2024 року. А навесні 2025 року планується відкриття R&D-центру відкритого типу.



Голова обласного осередку Спілки економістів України заслужений економіст України Олексій Мірошниченко під час зустрічі наголосив на важливості активізації зусиль підприємницького сектору, науковців, освітян, представників інших галузей з метою протидії негативному впливу російської воєнної агресії на національну економіку та повідомив, що презентаційні матеріали ЕІТ будуть надіслані учасникам зустрічі, а також передані Спілкою економістів та Інноваційним кластером RIhnoHub до провідних наукових установ регіону з метою більш широкого ознайомлення із можливостями ЕІТ та залучення науковців і представників підприємницького сектору до співпраці з європейськими інвесторами.



Немає коментарів: