25 березня 2022 року, лише через три тижні після початку повномасштабного вторгнення в Україну, Євроюст підтримав створення Литвою, Польщею та Україною групи JIT. 30 травня 2022 року учасницями групи стали Естонія, Латвія та Словаччина, а 13 жовтня 2022 року — Румунія. 3 березня 2023 року національні органи семи країн-учасниць групи JIT підписали Меморандум про взаєморозуміння з Міністерством юстиції Сполучених Штатів Америки.
Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) та Європол є учасниками групи JIT з квітня 2022 року та жовтня 2023 року відповідно.
Спільна слідча група є одним з найдосконаліших інструментів міжнародного співробітництва у кримінальних справах, що являє собою правову угоду між компетентними органами двох або більше держав з метою проведення кримінальних розслідувань. Мета групи JIT з розслідування ймовірних основних міжнародних злочинів, скоєних в Україні, полягає у сприянні розслідуванням і притягненню до відповідальності у залучених країнах, а також сприянні розгляду справ, які можуть бути передані до МКС.
Під час координаційної зустрічі учасники обговорили результати роботи групи JIT і найважливіші завдання на наступні два роки.
Євроюст надає юридичну, аналітичну, матеріально-технічну та фінансову підтримку групі JIT. З березня 2022 року Агентство провело 22 координаційні зустрічі за участі членів JIT та інших національних органів, які займаються розслідуванням ймовірних основних міжнародних злочинів, скоєних в Україні.
Підтримку групі JIT надають також База даних доказів основних міжнародних злочинів (CICED) і Міжнародний центр з переслідування за злочин агресії проти України (ICPA), що працює на базі Євроюсту. Щоб отримати додаткову інформацію про різноманітні заходи, вжиті Євроюстом з початку війни в Україні, відвідайте нашу спеціальну вебсторінку, яка містить відповіді на найпоширеніші запитання, а також записи пресконференцій та інших відповідних заходів.
Конференція «Об’єднані заради справедливості»
Конференція «Об’єднані заради справедливості», яка відбулася 29 лютого в Києві, зібрала велику кількість зацікавлених сторін, залучених до заходів із забезпечення відповідальності за скоєні в Україні ймовірні основні міжнародні злочини. Захід, організований українською владою, був присвячений культурній спадщині.
Відкрив захід вітальною промовою Генеральний прокурор України Андрій Костін. Серед доповідачів були міністр юстиції Польщі, генеральні прокурори Литви та Румунії, а також президент Євроюсту Ладіслав Хамран.
Немає коментарів:
Дописати коментар