З 15 до 30 січня 2024 року педагогічні працівники зможуть зареєструватися для проходження сертифікації.
Сертифікація педагогічних працівників — зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (у тому числі з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду.
Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.
Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України у 2024 році участь у сертифікації зможуть узяти не більше 1500 учителів початкової школи, по 1000 вчителів математики та української мови і літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти, а також не більше 500 учителів навчальних предметів громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство».
Реєстрація педагогічних працівників для проходження сертифікації триватиме з 15 до 30 січня включно й проходитиме у два етапи:
- основний (15–25 січня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
- додатковий (26–30 січня) – у межах загальної граничної кількості.
Український центр оцінювання якості освіти проведе незалежне тестування для вчителів:
- початкових класів, математики та української мови і літератури 9 березня;
- історії та громадянських дисциплін ー 14 вересня.
Докладніше з процедурою реєстрації, незалежним тестуванням, нормативними документами щодо проходження сертифікації педагогічними працівниками можна ознайомитися на сайті УЦОЯО.
Учителі, які успішно пройдуть сертифікацію, отримуватимуть доплату в розмірі 20% до посадового окладу упродовж строку дії сертифіката — трьох років.
Немає коментарів:
Дописати коментар