Тривалі жорстокі атаки Росії зробили українську енергетичну інфраструктуру крихкою. Всупереч зусиллям місцевих органів влади, неможливо протягом року відновити всі зруйновані мережі.
Залучені з розташованих у Польщі резервів ЄС rescEU для надзвичайних ситуацій генератори ранжуються від малих 12,5 кВА до великих 1000 кВА і здатні постачати енергію цілим лікарням у випадку відключення електроенергії. Фінансова вартість 500 електрогенераторів, що надсилаються Україні, складає 16,5 млн євро. Генератори надаватимуться різним українським міністерствам. Мета полягає у забезпеченні достатнього постачання електроенергії протягом холодних і темних місяців, а також підтримки роботи таких життєво важливих служб, як лікарні та водоочищувальні й теплові станції. Наприклад, 40 із 500 генераторів призначені для шкіл.
Разом із цим новим залученням, Україні надіслано понад 5 500 електрогенераторів через Механізм цивільного захисту ЄС, який включає пропозиції як від країн-членів ЄС, так і 2 178 пропозицій із власних, призначених для додаткового рівня захисту резервів ЄС rescEU. Окрім генераторів, ЄС постачає в Україну й інші життєво важливі енергоносії, такі як трансформатори, автотрансформатори, високовольтне обладнання та світлодіодні лампи.
Комісар ЄС з управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич сказав з цього приводу: "Минулого року ми стали свідками спроби РФ бомбити Україну в період холоду і темряви. Їм це не вдалося тоді, і не вдасться зараз. Стійкість України у цій безглуздій війні не має собі рівних, але українці не стоять наодинці в цій боротьбі. ЄС працює пліч-о-пліч з українською владою, щоб направляти найнеобхідніші екстрені поставки в країну з першого дня. Зараз ми мобілізуємо додаткові 500 електрогенераторів з наших енергетичних запасів rescEU для підтримки енергетичної системи України в суворі зимові місяці».
Для довідки
Війна Росії проти України підвела країну до межі гуманітарної катастрофи. У відповідь ЄС мобілізував усі свої наявні ресурси, щоби допомогти Україні у надзвичайній ситуації.
Відповідь на кризову ситуацію у зв'язку з війною в Україні є найбільшою, найскладнішою та найдовшою за тривалістю операцією, яка будь-коли проводилася через Механізм цивільного захисту ЄС. Всі 27 країн ЄС, а також Норвегія, Туреччина, Північна Македонія, Ісландія та Сербія запропонували матеріальну допомогу: від медикаментів та предметів для укриття до транспортних засобів та енергетичного обладнання. Через цей Механізм Україна досі отримала понад 98 000 тон допомоги.
Крім того, у межах rescEU ЄС мобілізував допомогу зі своїх медичних резервів, резервів ХБРЯ та укриття, а також енергетичних резервів, розташованих у Бельгії, Німеччині, Данії, Греції, Угорщині, Нідерландах, Польщі, Румунії, Швеції, Словенії, та з резерву приватного сектора rescEU, розташованого у Бельгії та Польщі.
ЄС також координує рейси медичної евакуації для перевезення пацієнтів на лікування у європейських лікарнях. Понад 2 900 українських пацієнтів було евакуйовано у 22 європейські країни.
Загальна фінансова вартість підтримки, наданої через Механізм цивільного захисту ЄС, складає 796 млн євро.
Немає коментарів: