В середньому “за” голосує 282 депутати.
Після початку повномасштабного вторгнення у Верховній Раді зросли темпи законодавчої роботи та підвищився рівень консолідації парламенту. Нинішні показники роботи ВР співставні із показниками на початку каденції, коли народні депутати працювати в т. зв. “турборежимі”.
Після 24 лютого збільшилася кількість народних депутатів, які підтримують рішення парламенту, голосуючи “за”. В середньому рішення ВР ухвалюються голосами 282 депутатів, що складає 70% від складу парламенту. Для порівняння: на початку роботи ВР IX скликання в середньому “за” голосували 67% депутатів Ради. Після початку вторгнення значно частіше “за” почали голосувати депутати, які раніше переважно ігнорували голосування.
Також зросла загальна кількість прийнятих рішень. Під час воєнного стану народні депутати ухвалили майже півтисячі ініціатив - 498 законів. Це вдвічі більше, ніж зазвичай.
“Високим показникам діяльності ВР сприяє нинішній режим роботи. Зокрема, відсутність депутатських відпусток в літній період. Традиційно з середини липня до початку вересня народні депутати перебували на відпочинку, що позначалося на кількісних показниках роботи. Зараз ситуація інша: з початку червня відбулося 12 пленарних засідань, на яких було прийнято понад 140 законодавчих актів”, - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.
“Внаслідок війни у парламенті зросла як кількість прийнятих законів, так і число депутатів, які голосують за. У перші місяці війни кожен четвертий закон приймався конституційною більшістю. Тобто, “за” голосували понад 300 депутатів. Попри окремі дебати між політичними фракціями з низки питань, в цілому парламент працює більш злагодженно, ніж це було раніше”, - підсумував О. Кошель.
Немає коментарів: