“Поки що дуже мало досліджень про негативний чи позитивний вплив медичного канабісу. Але перші дослідження від наших колег з інших країн кажуть, що позитивний ефект від цих препаратів є. Я вважаю, що треба лобіювати легалізацію канабісу, щоб у нас була можливість досліджень його впливу. За певними розрахунками, близько 10 мільйонів українців будуть мати потребу у медичному канабісі після війни”, – зазначив фахівець.
Він додав, що застосування канабісу розширить можливість психіатрів побороти “очікувану епідемію” психічних розладів.
“Це і ПТСР, і панічні атаки, і депресії, і психічні розлади. Рослинне походження канабісу нівелює його побічні дії. Але якщо ми, наприклад, говоримо про депресію, це по суті буде паліативна допомога, без психотерапевтичного втручання вилікувати депресії не можна”, – додав Шевченко-Бітенський.
На думку Людмили Сакали, лікаря-онколога застосування медичного канабісу дуже полегшить онкохворим на термальних стадіях плину захворювання.
“На термальних стадіях онкохворі мають дуже потужний больовий синдром від побічних дій знеболювальних препаратів, який потрібно нівелювати. Ці побічні дії скорочують життя людей. Вживання медичного канабісу зменшить цей побічний ефект знеболювальної терапії завдяки його рослинному походженню”, – зазначила лікар.
Обидва фахівці зазначили, що у законопроєкті про легалізації медичного канабісу має бути чітко прописний весь процес призначення та придбання препаратів.
“Канабіс має величезний потенціал, але широко його будуть використовувати тільки після напрацювання практики та “дорожньої карти” Я та мої колеги на початку будуть дуже обережно прописувати таке лікування”, – підкреслив Костянтин Шевченко-Бітенський.
Немає коментарів:
Дописати коментар