“Проєкт стартував у серпні. Ідея створити таку документальну виставу прийшла після бомбардування драматичного театру у Маріуполі. Ми взяли інтерв’ю у 40 людей з різних куточків країни, які пережили бомбардування – Львів, Кривий Ріг, Дніпро, Київ. Відібрали 10 інтерв’ю, на основі яких зробили виставу”, – розповів режисер.
Він додав, що з початку планувалося, що виставу будуть проводити у бомбосховищах. Але потім до авторів звернулися представники Одеського театру опери та балету і запропонували провести прем’єру саме в бомбосховищі театру.
“Тому 13 квітня ми проведемо закриту прем’єру для театральних фахівців. Запишемо на відео. Зробимо англійські субтитри. А потім спробуємо дати декілька відкритих показів”, – додав Андрій Любов.
Він також розповів, що ідею спектаклю підтримав Європейський Союз в рамках Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства. Головна мета вистави — показати її в Європі. Тому згодом, після прем’єри в Україні, спектакль спробують показати в програмі авіньйонського театрального фестивалю.
Ганна Місюн, доцентка кафедри культурології Національного Університету “Одеська політехніка”, зазначила, що дуже добре, що вистава буде проводитися у закритому приміщенні, де глядачі будуть поруч з акторами.
“Коли люди поруч з акторами будуть переживати перші дні війни, це певним чином допоможе пережити катарсис — очищення. І розуміння, що не все пропало. Ми тепер більше розуміємо, що ми загартовані, і хто ми є насправді. І також важливо, щоб наші європейські партнери пережили та занурилися у наші переживання. Та потім ще більше підштовхували свою владу нам допомагати”, – підкреслила Ганна Місюн.
Немає коментарів:
Дописати коментар