ЄІБ схвалив додаткове кредитне фінансування на 20 млн євро для покращення водопостачання та водовідведення у Миколаєві у межах Програми розвитку муніципальної інфраструктури України.
Тендерний процес відновлюється та ведуться переговори щодо контракту, щоб забезпечити швидкий початок впровадження проєкту, який дозволить подолати нагальні проблеми нестачі води, спричинені військовими діями.
13 квітня 2023 року — Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), банк Європейського Союзу, схвалив виділення додаткового фінансування у розмірі 20 млн євро на розвиток системи водопостачання та водовідведення в Миколаєві. Фінансування надається у межах Програми розвитку муніципальної інфраструктури України (ПРМІУ) і допоможе Миколаєву завершити процес реконструкції та покращення систем водопостачання міста.
Поточні роботи включають реконструкцію водоочисних споруд у Миколаєві, реконструкцію та підвищення ефективності першої черги водопровідної насосної станції «Миколаївводоканалу» та будівництво сховища для довгострокового зберігання осаду на Миколаївських очисних спорудах.
Основна мета проєкту – відновити міську інфраструктуру водопостачання та забезпечити миколаївців надійним чистим водопостачанням, а також відновити каналізаційні споруди. Старі водяні насоси на насосній станції водопостачання першої черги замінять на більш енергоефективні. Це і перехід на систему низьковольтного електропостачання, встановлення сучасних трансформаторів, заміна насосних агрегатів на енергоощадні сучасні насоси, встановлення частотних перетворювачів, нових силових кабелів, встановлення системи автоматизації.
Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич сказав: «Через війну наше місто ще гостріше відчуло нестачу і потребу у воді. Це лише посилило нашу рішучість працювати над проєктом водопостачання в межах Програми розвитку муніципальної інфраструктури України. Ми вдячні європейським партнерам, таким як ЄІБ та ЄС, за їх непохитну підтримку та допомогу у покращенні нашого міста та підвищенні якості основних послуг. Злагоджена робота команди технічної допомоги та «Миколаївводоканалу» є ключовою для безперебійного розвитку проєкту, і ми високо цінуємо їх відданість».
Голова представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон сказав: «З перших днів повномасштабної війни ЄІБ підтримує Україну, реагуючи на нагальні потреби її народу, а також продовжуючи роботу над нашими поточними проєктами. У межах ПРМІУ та у координації з нашими українськими партнерами, ми прагнемо забезпечити безперебійне та надійне постачання чистої води для Миколаєва та модернізувати очисні споруди міста з максимальною енергоефективністю. Ми раді позитивно впливати на міста та громади по всій Україні, і ми продовжуватимемо наші зусилля в цьому напрямі».
«На додаток до поточного проєкту, ЄІБ підтримує ПРМІУ технічною допомогою для «Миколаївводоканалу» у розробці техніко-економічного обґрунтування для забезпечення подальшого сталого водопостачання для Миколаєва», – зазначив керівник Групи управління та підтримки програми Павло Пахолко. «Ми всі знаємо, що Миколаїв зазнав серйозних руйнувань та пошкоджень, але ми ніколи не залишали місто, і разом з ЄІБ ми робимо все можливе, щоб якнайбільше допомагати Миколаєву. Цей проєкт не просто дуже важливий – він є життєво необхідним. Ми будемо далі працювати та знаходити оптимальні шляхи для належного забезпечення Миколаєва питною водою».
Проєкт у Миколаєві є частиною чинної кредитної угоди ЄІБ – «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України» (ПРМІУ). Це багатогалузева інвестиційна програма з обсягом кредитного фінансування на суму 400 млн євро, що реалізується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури у співпраці з Міністерством фінансів України. В межах програми 17 міст і комунальних підприємств по всій країні модернізують системи централізованого теплопостачання, муніципального освітлення, водопостачання, каналізації та управління твердими відходами, а також підвищать енергоефективність громадських будівель.
Програми розвитку муніципальної інфраструктури України доповнюється технічною допомогою, що підтримує її впровадження. Технічна допомога надається через Трастовий фонд Східного партнерства з технічної допомоги (EPTATF), яким керує ЄІБ, та Інвестиційну платформу сусідства (NIP). ЄС разом зі своїм банком, Європейським інвестиційним банком, готові допомогти Україні та поділитися найкращими практиками реконструкції та модернізації, щоб відновити країну. Навіть під час війни розвиток не може чекати, як і народ України.
Немає коментарів:
Дописати коментар