понеділок, 20 березня 2023 р.

Новий європейський Баухаус: відкриття програми з нарощування потенціалу для початку відбудови України




Європейська Комісія започатковує програму з нарощування потенціалу «Новий європейський Баухаус» для відбудови України на засадах партнерства з українськими організаціями. Це є наслідком засідання Колегії комісарів та Уряду України, що відбулася 2 лютого в Києві, саміту Україна – ЄС від 3 лютого, а також візиту Комісара Віргініюса Сінкявичюса до Києва 16-17 лютого, присвяченого співпраці й допомозі Україні в її зусиллях зі сталої відбудови та ініціативі «Фенікс».

Програма буде відкрита сьогодні пообіді під час заходу високого рівня за участю Комісара Віргініюса Сінкявічюса. Ця ініціатива з нарощування потенціалу покликана надати як натхнення, так і практичну допомогу місцевим громадам, котрі залучені до відбудови й відновлення України. Програму організовано за ініціативи й участі українських партнерів: Ro3kvit, ReThink, Угода мерів – Схід, а також Ради архітекторів Європи. Президентка Урсула фон дер Ляєн і комісарки Марія Габріель та Еліза Феррейра візьмуть участь у цьому заході шляхом відеозвернення.

Президентка Урсула фон дер Ляєн сказала: «Ми відбудуємо Україну. Ми повинні це зробити і зробимо це. Відбудова, що належить тільки Україні, має відбуватися в дусі Нового європейського Баухауса. Найактивнішими учасниками є містобудівники, архітектори, інженери, і їх надихатиме концепція НЄБ. Наше бачення полягає в тому, щоб перетворити завдані війною руйнування на можливості збудувати для України гарне і здорове майбутнє.»

Задоволення ключових потреб українських територіальних громад


Починаючи з квітня відбудеться низка вебінарів, спрямованих на задоволення потреб українських територіальних громад. Під час першого вебінару буде встановлено політичні рамки нарощування потенціалу і представлено три інші модулі, призначені для розгляду різних аспектів відбудови:Модуль 1: буде представлено можливі моделі співпраці між різними суб'єктами відбудови громад і шляхи забезпечення інклюзивності цього процесу. Зокрема, буде досліджено передові практики щодо оцінки та розподілу ресурсів, засобів забезпечення широкої участі населення та можливостей фінансування.
Модуль 2: буде висвітлено можливості сталої та інклюзивної відбудови в Україні. Буде представлено шляхи включення принципів замкненого циклу до стратегії післявоєнного розвитку, пошук рішень для розумних розподілених мереж, автономної енергетики або хімічного / фізичного відновлення матеріалів.
Модуль 3: буде вивчено проблему недоступності житла та загальний стан забезпечення житлом в Україні. Буде досліджено різні моделі житла та можливі ролі місцевих громад в управлінні житловим фондом, а також взаємозв'язок між житловим та іншими секторами, наприклад, соціальним забезпеченням або міським плануванням.

На підставі перших трьох модулів Комісія і наші українські партнери проаналізують подальші потреби, напрацюють подальші заходи для сприяння відбудові за підтримки всієї спільноти Нового європейського Баухауса.

Для довідки

Новий європейський Баухаус (НЄБ) – це екологічний, економічний і культурний проєкт, про початок якого Президентка фон дер Ляєн оголосила у промові «Становище Союзу за 2020 рік». НЄБ зосереджується на розбудові громад і на «висхідних» підходах з метою реалізації Європейської зеленої угоди шляхом просування гарних, сталих та інклюзивних місцевостей, продукції та послуг.

Лишень за два роки від початку, НЄБ перетворився на рух з активною та дедалі ширшою спільнотою з понад 1000 членів у найрізноманітніших галузях (наприклад, освіта, будівництво, мода), що діють у всіх державах-членах ЄС та за його межами.

Від початку агресії Росії проти України, спільнота НЄБ продемонструвала готовність підтримати українців неодмінно на основі принципу поєднання, наскільки це можливо, екстрених заходів з довгостроковими потребами країни.

Усі заходи НЄБ в Україні тісно скоординовані з соратниками із робочої групи «Україна», генеральним директоратом, відповідальним за європейську політику сусідства і переговори про розширення (NEAR), Представництвом ЄС в Україні та Угодою мерів – Схід. НЄБ, окрім того, дуже тісно співпрацює з кількома українськими партнерами, як-от з неурядовими організаціями Ro3kvit, ReThink і Рада архітекторів Європи.


Немає коментарів: