У Приморському райсуді міста Одеси відбулося чергове судове засідання щодо звинувачення у державній зраді екс-керівника Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа.
Про це повідомляє« Судовий репортер ».
Прокурор Олександр Чокля приніс у засідання 15 лютого п'ять томів справи та оголошував список документів, які просив додати. Це різноманітні процесуальні рішення щодо розслідування справи, а також карти пам'яті з результатами аудіо- та відеоконтролю.
Серед іншого є ухвала про залучення до конфіденційної співпраці свідків.
Також є протокол виготовлення імітаційних засобів для використання під час негласних слідчих (розшукових) дій – перелік загиблих військовослужбовців.
Поки що ці матеріали лише долучили. Суд планує дослідити їх на наступному засіданні.
Вісім людей - родичі загиблих в обстріляній ворогом казармі військової частини в Миколаєві - вкотре подали клопотання про визнання їх потерпілими. Але прокурор сказав, що підстав для цього немає і суд їм відмовив. В одному із попередніх засідань приймалося аналогічне рішення.
— Герман не причетний до обстрілу казарми чи коригування ракетного вогню по будь-яких об'єктах. Він звинувачується у передачі персональних даних загиблих щодо військовополонених зі Збройних сил Російської Федерації та паролів на блокпостах, - заявив адвокат Станіслав Клименко. Він каже, що є спільна позиція захисту щодо невизнання Германом провини в злочинах, що інкримінуються.
Обвинуваченому продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою ще на два місяці без визначення застави.
За матеріалами справи, обіймаючи посаду прокурора Миколаївської окружної прокуратури, Герман в умовах війни допоміг представникам держави-агресора у вибуховій діяльності проти України. А саме, передав інформацію про місцезнаходження органів влади, місцевого самоврядування, підприємств, військових частин та інших об'єктів, що мають важливе господарське чи оборонне значення, з метою ослаблення держави, скоєння вибухів, підпалів та інших дій, спрямованих на масове знищення людей або заподіяння їх шкоди здоров'ю.
Герман звинувачення у державній зраді називає необґрунтованим. Він не заперечував факт передачі інформації, але повідомив, що надсилав її блогеру, якого «знайшов в інтернеті з метою об'єктивного висвітлення ситуації, що відбувається в Україні».
За державну зраду під час війни колишньому прокуророві загрожує 15 років позбавлення волі чи довічно.
Нагадаємо, що раніше суд планував слухати справу Германа закрито, щоб запобігти розголошенню інформації, що може зашкодити національній безпеці та вплинути на перебіг бойових дій. Наголошувалося на необхідності захистити персональні дані українських військових, рятувальників та правоохоронців у Миколаївській області, особливості їх роботи в регіоні тощо.
Однак на публічності наполягли родичі військових, які загинули на Миколаївщині, коли Герман очолював прокуратуру і, за версією звинувачення, вів підривну діяльність.
Люди із портретами загиблих військовослужбовців регулярно з'являються на судові засідання. Офіційно статусу постраждалих вони не мають.
Нагадаємо, раніше сторона звинувачення розкрила, з ким саме співпрацював Герман – фігурант передавав дані російському пропагандистському блогеру Юрію Подоляку та одному з лідерів «ДНР», польовому командиру незаконного збройного формування «ополчення Донбасу» Ігорю Безлеру.
Також прокурор-зрадник у суді визнав, що коригував вогонь по будівлі Миколаївської ОДА.
Немає коментарів: