Китай натякає США на готовність «здати» Путіна заради "міжнародної розрядки". Та записувати Пекін у союзники ранувато
🫵 Китайці здійснили політичний камін аут для західної аудиторії. Financial Times видала низку політичних заяв тамтешніх дипломатів, важливих українській аудиторії:
👉 Путіну не довіряємо і не розуміємо, він з’їхав з глузду. Від його війни дистанціюємося, ми про неї навіть не знали.
👉 Політичні інвестиції в Росію не виправдали себе, їх треба переглядати.
👉 Вважаємо, що після поразки у війні Росія перетвориться на «незначну політичну й економічну силу».
👉 Зробимо все, щоб не допустити конфлікту з рештою світу, особливо з Європою.
🫵 Подібно, що між США та Китаєм окреслюється потепління. Принаймні, Сі старається догодити Байдену. Пекін навіть змінив міністра закордонних справ – консерватора на доволі ліберального посла в США. Сі понизив градус своєї войовничої риторики щодо Тайваню, а Вашингтон заявляє, що ситуація навколо острова покращується.
🫵 Стаття FT – продукт непублічної дипломатії оновленого китайського МЗС, яким керує Цинь Ган, людина з американськими контактами та досвідом... Така собі неофіційна декларація політичного курсу. Хоча зайвих ілюзій мати не варто.
👉 Малоймовірно, що керівництво Китаю не знало про воєнні плани фюрера. Точно КНР не відмовиться від ідеї анексувати Тайвань. Нинішня м’яка риторика – ситуативна. Китай зробив висновки з війни бункерного і зрозумів, що поки не готовий протистояти світу.
👉 КНР і далі використовує Росію для відволікання уваги Заходу і як донора для своєї економіки (ось уже і нафта по 37 дол. за барель). Обидві ролі не обіцяють Московії нічого хорошого – ізольована підсанкційна країна з ресурсною залежністю від Сі.
В кожному разі, - для України потепління взаємин Китаю та США - це хороший тренд.
"Орестократія".
Немає коментарів: