Самодопомога при поранені, та навички надання першої домедичної допомоги, стане ще в нагоді. У Миколаєві, наприклад, вже у місцевих бізнесах, що відчували "прильоти" ворожої артилерії розпочались тренінги. В Одесі на минулому тижні відбувся тренінг з "такмеду" для журналістів. Наша редакція оновлювала також власні знання та навички з надання
домедичної допомоги, яку на західний манер звуть: тактичною медициною.
Добре, що всі курси тепер унормовано за єдиним західним стандартом.
Протокол M.A.R.C.H. — це англійська абревіатура, де М (англ. Massive bleeding — масивна кровотеча) — це дії для зупинки кровотечі, що загрожує життю;
А (англ. Airway Management — управління дихальними шляхами) — забезпечення прохідності дихальних шляхів;
R (англ. Respiration — дихання) — закриття всіх відкритих ран грудної клітки;
C (англ. Circulation — циркуляція) — повний огляд пораненого, зупинка кровотеч, діагностика шоку; H (англ. Hypothermia — гіпотермія) — запобігання переохолоджень.
Збирати власну аптечку ми б порадили саме під цей протокол, а не антігріпином та перекіснем водню. Ну і китайські турнікети для зупинки кровотечі значно поступаються брендовим з США. Не кажучи про наліпки антисептичні на рани.
Але, спочатку треба все ж таки пройти 1-2 раза курси.
Краще було б, якщо їх зорганізували в ОСББ де ви мешкаєте, чи за місцем роботи, навчання. А краще, в обох тих місцях, бо якщо буде більше навчених надавати домедична допомогу людей, вдасться врятувати чиїсь життя.
А що з навичками водіїв громадського транспорту надавати першу допомогу? Чи персоналу торгівельних мереж?..
Хотілось би щоб у Херсоні влада міська замість піару себе взялась за організацію таких курсів, бо обстріли після деокупації стали постійними, а значить й буде більше поранених.
В.Головченко.
Немає коментарів:
Дописати коментар