Однією з підстав набуття громадянства України є територіальне походження, дана підстава є однією з найбільш поширених підстав отримання громадянства України, але у таких випадках обов’язково потрібно підтвердити факт територіального походження - факт народження близьких родичів в Україні.
У липні 2021 року до юристів Подільського бюро правової допомоги звернулася пані Ольга, яка планувала отримати громадянство України, адже її покійна мати була громадянкою України. Однак, при зверненні до Державної міграційної служби України вона не змогла підтвердити факт народження матері на території України, оскільки свідоцтва про народження матері не збереглося.
«Проживаючи на території України більше 5 років та здійснюючи догляд за своєю матір’ю Надією я планувала відмовитись від громадянства Республіки Молдови та прийняти громадянство України, у 2015 році отримала посвідку на постійне місце проживання та зареєструвалася у місті Подільськ де і мешкаю до теперішнього часу. У січні 2021 року моя мати померла. При зверненні до Подільського відділу Державної міграційної служби України в Одеській області мені надали перелік документів, які необхідно зібрати для набуття громадянства України, серед яких свідоцтво про народження моєї матері, якого я не мала», - повідомила юристам пані Ольга.
Звернувшись до Державного архіву Одеської області клієнтці повідомили, що книги реєстрації актів про народження за 1940 рік вважаються втраченими у період окупації та воєнних дій 1941-1944 років, що унеможливлює витребування архівної довідки про народження пані Надії.
Працівники Подільського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану здійснили перевірку серед поновлених актових записів за період з 1 січня 1944 року по 3 липня 2021 року, але даного актового запису не виявили.
Клієнтці видали Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису цивільного стану про народження матері та повідомили про неможливість його поновлення в досудовому порядку.
Тож встановити факт народження матері та території України та поновити актовий запис про її народження на підставі рішення суду це єдиний варіант, який був у пані Ольги аби вирішити своє питання щодо набуття громадянства України за територіальним походженням.
Уповноважена на надання правової допомоги юристка Христина Россяєва, ознайомилась з наявними у клієнтки документами та підготувала заяву про встановлення факту народження особи.
З’ясувавши зміст заявленої вимоги, вивчивши матеріали справи, враховуючи інтереси заявниці та відсутність заперечень з боку зацікавлених осіб, суд задовольнив вимоги заявника та встановив факт народження особи.
«Набути громадянство України за територіальним походженням можна не тільки тоді, коли особа, яка виявила бажання стати громадянином України, безпосередньо сама народилася або проживала на територіях відповідної країни, але й також, якщо там народився хтось із її близьких родичів (один з її батьків, дід або баба, рідні брат або сестра, син або донька тощо). Тобто, по суті доведеться зібрати з документів своєрідне «генеалогічне дерево» для того, щоб підтвердити свій родинний зв’язок», - коментує Христина Россяєва.
Справа: № 505/85/22 Котовський міськрайонний суд Одеської області
З рішенням суду можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/106105519
Немає коментарів: