Європейська комісія привітала Спільну заяву фінансових установ ЄС та України про надання доступу до недорогих, доступних та прозорих послуг грошових переказів до України.
Сьогодні грошові перекази від українців в ЄС є для них життєво важливим способом забезпечити засобами існування свої сім'ї та родичів на Батьківщині. В умовах зростання гуманітарної кризи, спричиненої неспровокованою російською агресією проти України, українці та їхні сім'ї чимало б заощадили завдяки зниженню витрат на грошові перекази. Це також може сприяти розширенню допомоги народові України.
Із сьогоднішньою Спільною заявою підписанти зобов'язуються забезпечити:фінансову доступність — добровільне зниження загальних плат за послуги, сягаючи рівня 3 %, як зазначено в Цілях сталого розвитку й Дорожній карті G20 щодо переказів за кордон;
прозорість переказів — розкриття сумарних плат за послуги, включаючи плату за переказ та націнку за обмін валют;
доступність переказів: — запевнення доступності послуг переказу через мережу агентів та розвиток цифрових послуг.
Мейред Маꥳннесс, Комісар із питань фінансової стабільності, фінансових послуг та союзу ринків капіталу, зазначив: «Від моменту протиправного російського вторгнення Європейський Союз був і залишається непохитним у підтримці України та її народу. Оскільки війна триває, триває й наша підтримка України. Народ України страждає від жахливих наслідків війни. Як заявила Голова Європейської комісії пані фон дер Ляєн у своєму Зверненні про становище Союзу, Європа залишиться непохитною в солідарності з Україною. Пошук практичних рішень, щоб допомогти українцям, які живуть за кордоном і з яких багато хто був змушений тікати внаслідок війни, відправляти грошові перекази своїм близьким додому, є дуже конкретним прикладом нашої солідарності. Я радію, що з цією метою об'єднуються європейські та українські компанії, які активно діють у галузі грошових переказів. Ми відкриті для цього й насправді запрошуємо й більше постачальників послуг, які б приєдналися до заяви про недорогі, доступні та прозорі послуги грошових переказів в Україну.
Сьогоднішня Спільна заява є наслідком засідання круглого столу, організованого Комісією та Національним банком України з постачальниками послуг грошових переказів ЄС та України й за участю Світового банку. Ця ініціатива є продовженням попередніх зусиль з підтримки українських біженців, як-то скоординований підхід до конвертації гривневих банкнот особами, які виїхали з України.
Зі Спільною заявою погодилися всі учасники круглого столу. Ця ініціатива залишається відкритою: приєднатися до ініціативи та схвалити Заяву пропонується й іншим установам фінансового сектору, що надають послуги грошових переказів у ЄС та Україні.
Для довідки
Спільна заява діятиме від сьогоднішнього дня протягом 9 місяців. Потім вона буде переглянута, щоб узяти до уваги мінливу ситуацію.
Немає коментарів:
Дописати коментар