понеділок, 19 вересня 2022 р.

Виплата середнього заробітку мобілізованому працівнику




Після набуття чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 року №2352-IX, яким здійснено оптимізацію трудових відносин роботодавець зобов’язаний зберігати лише робоче місце й посаду за працівниками, яких звільнив від роботи на час військової служби.

Однак є винятки, коли деякі роботодавці все ж таки будуть продовжувати виплачувати заробітну плату мобілізованим працівникам. Про виплату середнього заробітку мобілізованим працівникам розповідає юристка Подільського місцевого центру з надання БВПД Тетяна Казакова в ефірі ТК «Подільське ефірне телебачення» .

На які гарантії підприємства має право працівник, якого призвали до лав ЗСУ

Обов’язок збереження трудових гарантій за працівниками призваними на військову службу поширюється як на юридичних осіб, так і на ФОП, до моменту завершення воєнного стану або до моменту звільнення працівника з військової служби, закінчення контракту.

Однією з основний гарантій для працівників, які приєдналися до лав ЗСУ та тероборони це збереження робочого місця та посади. А ще до 19 липня 2022 року було збереження середнього заробітку для усіх працівників, однак до КЗпП внесено зміни щодо зупинення нарахування середнього заробітку працівникам, які увільнені від роботи на час призову на військову службу. Тобто починаючи з 19 липня 2022 року роботодавець зберігає за мобілізованим працівником, який проходить службу, місце роботи і посаду.

За яким мобілізованим працівником тепер зберігається право на отримання середнього заробітку

Мобілізованими працівниками у побуті називають, як тих хто потрапив до лав ЗСУ та і до територіальної оборони, однак вони мають різне законодавче регулювання, а тому і різні трудові права. Добровольчих формувань територіальних громад не має у переліку видів військової служби згідно Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», через це дані військовослужбовці потрапляють під дію ч.1 ст. 119 КЗпП і для них зберігається виплата середнього заробітку, оскільки участь у теробороні вважається не військовою службою, а виконанням державних / громадських обов’язків.

Як працівнику підтвердити своє право на середню заробітну плату та не втратити дану виплату

Підтвердженням того, що військовослужбовець виконує державний / громадський обов'язок, а не проходить військову службу в першу чергу є підписаний контракт добровольця територіальної оборони, а також довідка / витяг з наказу видана на вимогу військовослужбовця – члена добровольчого формування командиром добровольчого формування, що містить інформацію про включення до списку осіб, які залучені до виконання державного або громадського обов’язку.

Саме ці документи необхідно надати роботодавцю для того, щоб зберегти за собою право щодо нарахування середнього заробітку.

До якого часу за членами добровольчих формувань територіальних громад зберігаються дані трудові гарантії

Нарахування середнього заробітку буде здійснюватися протягом всього часу виконання таким працівником державних або громадських обов’язків та дії документів, що підтверджують членство у добровольчому формуванні територіальної оборони.

У разі якщо Ви потребуєте роз’яснень Ви можете звернутися на цілодобову гарячу лінію системи безоплатної правової допомоги за номером 0-800-213-103


Немає коментарів: