За словами очільниці УВФ Наталії Калмикової, незабаром увесь український бізнес може стати ветеранським, адже вже зараз є 770 тисяч людей, які мають статус учасника бойових дій. Усього прогнозується, що цифра може сягнути до 5 мільйонів ветеранів та членів їхніх родин.
Чи великий відсоток ветеранського бізнесу уже зараз на ринку? Нині зареєстровано 12789 ветеранів та членів їхніх родин фізичними особами-підприємцями.
Для порівняння, усього, станом на 2021 рік, в Україні зареєстровано майже 2 млн ФОПів. Такі дані зазначено на сайті OpenDataBot.
“Боремось за те, аби активно розвивався саме ветеранський бізнес. Це знизить соціальну та економічну напругу. Усі говорять про те, як інтегрувати людей з фронту в мирне життя. Рецепт простий: дати їм можливість заробляти. Раніше в країні все зводилось до пільг. Так влада закривала проблемні питання й нарощувала патерналізм, закладючи собі підґрунтя перемоги на виборах. Люди голосували за обіцянки пільг та низьких тарифів. Чи зможемо собі дозволити таку розкіш у післявоєнний період? Навряд. Наша економіка не справиться з мільйонами людей, які потребуватимуть дотацій. Тому орієнтуємось на розвиток бізнесу”, — каже виконавча директорка Українського ветеранського фонду Наталія Калмикова.
Що вже зараз пропонується? УВФ запустив програму фінансування #Варто. Ветерани, члени їхніх родин та сім’ї полеглих захисників можуть отримати від 500 тисяч до мільйона гривень на розвиток бізнесу. Також подаватися можуть юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за два роки до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани.
Щоб взяти участь у програмі, треба:
– заповнити аплікаційну форму;
– підписати її ЕЦП;
– подати до Фонду проєктну заявку в електронному вигляді у форматі PDF;
– статутні документи;
– витяг з ЄДР;
– довідка про керівний склад;
– копія УБД засновника організації-заявника;
– опис проєкту та кошторис;
– резюме членів команди проєкту;
– термін реалізації.
Прийом заявок триватиме з 5 вересня по 5 жовтня. Якщо виникають питання, пишіть на пошту veteranfundua@gmail.com з обов’язковим зазначенням теми листа “Конкурс Проєктів”.
Заявки від аплікантів проходитимуть конкурсний відбір незалежною експертною комісією. Ті проєкти, які наберуть найбільше балів — отримають фінансування.
Хто не може взяти участь у програмі? Фонд не фінансуватиме бізнес, пов’язаний з російською федерацією! Також не можуть претендувати на фінансову підтримку бізнеси, пов’язані з азартними іграми, виробники алкогольних, тютюнових виробів, зброї та боєприпасів, ядерних матеріалів, а також будь-якого іншого майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських обʼєднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України.
Окрім макрофінансування, УВФ також запустив мікрофінансування. За цією програмою ветерани, їхні родини, сім’ї загиблих захисників можуть отримати до 20 тисяч гривень відшкодування на ведення бізнесу. Тут перелік необхідних документів: https://veteranfund.com.ua/prjojects/20000-2/.
Відшкодовуються покупки для бізнесу, здійснені після 24 лютого. Програма діє до завершення воєнного стану.
“Повторюю думку про те, що ветерани — не жебраки, а найсильніші люди нашої країни. Не потрібно їх принижувати пільгами на автобус, краще дати можливість заробити на власне авто. Звісно, не всі стануть власниками великих бізнесів. Проте якщо один ветеран зможе налагодити виробництво чи створити франшизу закладів (маємо такі кейси) й найматиме побратимів на роботу — це буде неймовірний рушій економіки. Саме тому розвиваємо підхід розвитку, а не стагнації”, — каже Наталія Калмикова, виконавча директорка Українського ветеранського фонду.
Український ветеранський фонд для сайту “Хвиля”.
Немає коментарів:
Дописати коментар