Система надання безоплатної правової допомоги долучилася до Всеукраїнської інформаційної кампанії із захисту прав споживачів фінансових послуг «Знай свої права: кредити», яку проводить Національний банк України, та яка триватиме у липні-жовтні 2022 року в усіх регіонах України.
Важливим напрямом кампанії стане роз’яснення населенню таких питань: на що звертати увагу під час оформлення кредиту, що таке кредитні канікули та реструктуризація, які їхні умови та порядок оформлення. Також Національний банк разом із партнерами розповість, як перевірити кредитну історію та що робити в разі порушення кредитором чи колектором вимог до етичної поведінки під час взаємодії зі споживачем.
Валерія Коломієць, заступниця міністра юстиції України: Навіть в умовах війни захист прав наших громадян залишається пріоритетом Мін’юсту. Зважаючи на обставини, багато людей опинилось у скрутній фінансовій ситуації, тож питання щодо кредитних послуг є актуальним. Ключове завдання та мета цьогорічної кампанії – захист прав позичальників, а також поліпшення знань та навичок у сфері кредитних послуг. Це допоможе українцям краще зрозуміти свої права як позичальників та ухвалювати зважені фінансові рішення.
Олександр Баранов, в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги: Війна призвела до погіршення фінансового стану багатьох українців. До юристів системи БПД надходить багато запитань щодо заборгованості за кредитами, яка виникла після 24 лютого 2022 року. Значна частина таких звернень – від позичальників-військовослужбовців. Багатьох правових проблем можна було б уникнути, якби люди були краще обізнані про кредитні послуги банків. Тому складно переоцінити важливість правопросвітництва з цих питань.
У межах кампанії Національний банк запускає спеціальну вебсторінку (лендинг) «Знай свої права: кредити» з детальною інформацією про кредитні послуги: https://bit.ly/3ODk9Ik
Кампанія відбувається за підтримки міжнародних партнерів – Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у партнерстві з Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO) та Фондом ефективного врядування Уряду Великої Британії в Україні, а також проєкту технічної допомоги Європейського Союзу "Посилення регулювання та нагляду за небанківським фінансовим ринком" (EU-FINREG).
Генеральні партнери: Міністерство оборони України, Міністерство юстиції України , Система безоплатної правової допомоги, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Незалежна асоціація банків України.
Немає коментарів: