Станом на сьогодні ЄС забезпечив 1000 успішних медичних евакуацій українських пацієнтів за допомогою Механізму цивільного захисту для надання їм спеціалізованої медичної допомоги в лікарнях по всій Європі.
Кількість поранених в Україні зростає з кожним днем, а місцеві лікарні не справляються з таким навантаженням. У той же час Польща, Молдова та Словаччина звернулися з проханням про підтримку з медичної евакуації (MEDEVAC) для своїх країн через великий наплив людей. Щоб зменшити тиск на місцеві лікарні, з 11 березня ЄС координує переведення пацієнтів до інших європейських країн, у яких є вільні ліжка в лікарнях.
Пацієнтів переводять до 18 країн: Німеччини, Франції, Ірландії, Італії, Данії, Швеції, Румунії, Люксембургу, Бельгії, Іспанії, Португалії, Нідерландів, Австрії, Норвегії, Литви, Фінляндії, Польщі та Чехії. В межах останніх операцій з медичної евакуації 2 пацієнтів було переведено до Чехії 3 серпня та 15 пацієнтів до Німеччини, 4 пацієнти до Нідерландів і 2 пацієнтів до Норвегії 4 серпня.
Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич: «Невиправдана війна Росії в Україні доводить українські системи охорони здоров’я до межі зламу. Щоб допомогти Україні впоратися з різко зростаючими медичними потребами, ЄС активізував свою діяльність. Окрім доставки ліків та медичного обладнання в Україну, ми також координуємо медичну евакуацію за допомогою нашого Механізму цивільного захисту. Вже 1000 українських пацієнтів були переведені до лікарень 18 країн Європи. Я хочу подякувати всім країнам, які приймають українських пацієнтів у цей надважливий час. Солідарність ЄС рятує життя».
Комісар ЄС з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів Стелла Кіріакідес: «З самого першого дня ЄС невтомно працює, щоб підтримати Україну та її народ перед обличчям жорстокої військової агресії Росії. В рамках його підтримки, застосування Механізму солідарності ЄС дозволило пацієнтам з України, які невідкладної медичної допомоги, отримати її у лікарнях по всьому ЄС, що одночасно надало можливість зменшити тиск на системи охорони здоров’я сусідніх з Україною країн. Це справжня європейська солідарність в дії. Разом з українською владою ми також шукаємо шляхи повернення пацієнтів додому після закінчення лікування, якщо вони того захочуть. Ця рятівна робота триватиме, як і непохитна підтримка ЄС України».
Довідкова інформація
Медична евакуація фінансується та проводиться за допомоги Механізму цивільного захисту ЄС. За схемою трансферу здійснюється переміщення пацієнтів, які відповідають критеріям, незалежно від того, чи є вони хронічно хворими чи отримали поранення внаслідок війни. Механізм дає змогу Єврокомісії повідомляти українським органам влади, куди в країнах ЄС/ЄЕЗ були переведені пацієнти. Для безпечної передачі даних медичні записи пацієнтів надаються за допомогою системи раннього попередження та реагування (EWRS).
Немає коментарів:
Дописати коментар