понеділок, 13 червня 2022 р.

Хворих в Україні побільшало



Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) та
Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ) розширюють послуги первинної медичної допомоги для пацієнтів у постраждалих від війни регіонах України


Київ, 11 червня 2022 р. –представник ВООЗ в Україні д-р Ярно Хабіхт разом із заступницею Міністра охорони здоров'я України Іриною Микичак відвідали Мощун, Бучу та Гаврилівку – населені пункти Київської області, де під час війни пошкоджено більшість лікарень та зруйновано амбулаторії, що призвело до порушення доступу до основних медичних послуг та спричинило значні виклики в отриманні медичної допомоги.

За оцінками ВООЗ, більше ніж кожна третя доросла особа в Україні має проблеми зі здоров'ям, що спричинені хронічними неінфекційними захворюваннями, і потребує систематичного охоплення медичною допомогою, включаючи консультування та медичну підтримку. Кількість осіб з хронічними захворюваннями в муніципалітеті Буча (Київська область) становить приблизно 10 тис. осіб, і ще до 20 тис. таких же осіб є в громадах Гостомеля, Бородянки та Димера.

Для забезпечення доступу до первинної медичної допомоги та лікарських засобів у постраждалих районах Київської області, Бюро ВООЗ в Україні у партнерстві з Міністерством охорони здоров'я України та Академією Сімейної Медицини України ініціювали проєкт підтримки системи первинної медичної допомоги у форматі мобільних медичних бригад. Метою проєкту є наближення основних медичних послуг до жителів Гостомеля, Макарова, Бородянки, Димера, Іванкова та інших сусідніх громад.

«ВООЗ розширює послуги первинної медичної допомоги в громадах Київщини, які серйозно постраждали від війни. У тісній співпраці з Міністерством охорони здоров'я України та Академією Сімейної Медицини України, ми сприяємо доступу до основних медичних послуг та лікарських засобів для жителів Бучі, Ірпеня, Гостомеля, Бородянки та інших серйозно постраждалих районів регіону шляхом створення та функціонування мобільних медичних бригад, які найближчими місяцями проведуть понад 120 візитів до громад та понад 1500 консультацій з питань первинної медичної допомоги для постраждалих від війни пацієнтів», – сказав д-р Ярно Хабіхт, Представник ВООЗ в Україні.

«В Україні триває повномасштабна війна, щоденно наш героїчний народ боронить нашу землю. Ми відстоюємо право на свободу і незалежність, на майбутнє України. Завдяки міжнародній підтримці наших колег, ми маємо можливість допомогти найбільш постраждалим від війни територіям України, зокрема Київщині. Завдяки спільним зусиллям МОЗ, ВООЗ та ГО "Академія Сімейної Медицини", мешканці громади отримали доступ до медичної допомоги і необхідні медикаменти. Підтримуючи місцеві заклади охорони здоров'я, зокрема центри первинної медичної допомоги й амбулаторії сімейної медицини, ми відновлюємо безперервність надання медичної допомоги постраждалому від війни населенню, налагоджуємо психологічну підтримку. З перших днів деокупації спільними зусиллями МОЗ, обласної військової адміністрації було організовано виїзну консультативну меддопомогу фахівцями спеціалізованих закладів – Центру екстреної медичної допомоги, НДСЛ "ОХМАТДИТ", Інституту серця, київських обласних лікарень», – зазначила Ірина Микичак, заступниця Міністра охорони здоров'я України.

«Ми щиро вдячні Всесвітній організації охорони здоров’я за партнерство у реалізації проєкту діяльності мобільних медичних команд у Київській області – важливій ініціативі, яка сприяє забезпеченню доступу до первинної медичної допомоги та медикаментів населенню у постраждалих від війни населених пунктах у Київській області», - сказала Ірина Волошина, керівниця проєкту з мобільних команд від ГО «Академія Сімейної Медицини України».

Під час візиту до Київської області, д-р Ярно Хабіхт та Ірина Микичак зустрілися з медичними працівниками, подякували за їх зусилля і невтомну працю у наданні необхідної допомоги постраждалому населенню Київської області у ці важкі часи.

В рамках проєкту, лікарі мобільних медичних бригад проводитимуть візити до громад, надаватимуть консультації та медичні послуги, включаючи медичне обстеження, діагностику, призначення лікування та медикаментів, направлення до вузьких спеціалістів/лікарні для надання спеціалізованої допомоги, пропагуватимуть здоровий спосіб життя, консультуватимуть з питань профілактики проблем зі здоров'ям, забезпечуватимуть подальше спостереження. Крім того, вони також зосередяться на виконанні виїзних послуг в громаді, відвідуватимуть на дому осіб з інвалідністю та інших постраждалих пацієнтів, які потребують додаткового охоплення основними медичними послугами, що мають бути наближені до людей.

Протягом наступних трьох місяців, проєкт має на меті відновити та забезпечити безперервність надання медичної допомоги постраждалому від війни населенню, підтримати місцеві заклади первинної медичної допомоги та медичних працівників щодо відновлення та інтеграції послуг в систему електронного здоров'я, покращити доступ до послуг та доступність лікарських засобів для пацієнтів з неінфекційними захворюваннями (діабет, гіпертонія, астма тощо).

Проєкт запроваджується ВООЗ за підтримки Швейцарії та уряду Канади.

Немає коментарів:

Дописати коментар