Шановний Володимире Олександровичу!
Ми, підприємці України, висловлюємо вам всебічну підтримку у відстоюванні інтересів України.
Поділяємо ваше прагнення бачити Україну в числі найбільш розвинених країн світу. І пропонуємо діяти спільно – і у відновленні, і у розвитку, і у подоланні викликів, які ще будуть перед Україною.
Вам відомо, що бізнес з перших часів війни підтримує Збройні сили і Територіальну оборону, надає гуманітарну допомогу цивільним.
Ціль нашого звернення - привернути Вашу увагу до катастрофічних помилок чи свідомої руйнації економіки України з боку деяких чинних представників влади.
Ви визначили для нас і новий пріоритет – економіка. Так, на поточний момент 49% підприємств не працюють (або майже зупинені). Але за останній місяць перезапущена майже чверть МСБ (хоча останніми тижнями відновлення загальмовано). І ми будемо діяти далі.
Проте, є важливий момент який створює ризики для бізнесу. І змушує близько 10% підприємців вже проводити релокацію бізнесу за кордон.
Цей ризик створений всередині країни. Це – економічна неволя. Об’єктивно, Україна посідає 130-е місце у рейтингу економічної свободи — що є ілюстрацією непривабливості країни для ведення бізнесу.
Саме це заважає Україні зробити прорив.
Сплата податків в Україні вимагає в 1,5 рази більше часу, ніж у середньому у світі. Контрабанда, що неможлива без «кришування». А впровадження цифрової митниці дивним чином провалюється.
Вас намагаються переконати в необхідності підіймати податки, чи збільшувати частку держави в економіці, щоб збільшити обороноздатність чи турботу про громадян.
Але це або свідома брехня, або фатальна помилка!
Пане президенте, як ваші союзники хочемо вам донести сучасну економічну думку, яку поділяє переважна більшість експертів в розвинутому світі, в Україні, а також український бізнес.
Системне (а не тимчасове) зниження податків, дерегуляція, швидка приватизація (окрім стратегічних підприємств), зменшення державного апарату – саме це прискорить економічне зростання. Отже сумарно держава отримуватиме більше податків і бюджет буде достатнім для збільшення соціальних стандартів і спроможності держави турбуватися про громадян.
Тому більше не можна відкладати це питання і говоримо Вам прямо — уособленням регресивного, популістського соціалістичного підходу є голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики пан Данило Гетманцев.
Він є послідовним противником економічної свободи, прихильником жорсткішого державного регулювання та придушення підприємницької ініціативи, що робить нашу діяльність неможливою.
Наукові праці та професійна діяльність пана Гетманцева переконливо свідчать , що він є активним прихильником марксистських, соціалістичних ідей та радянського способу життя, противником ринкової економіки та пов’язаних із нею прав і свобод, що іде в розріз інтересам країни. Дії пана Гетманцева на посаді голови Комітету наносять нищівну шкоду як економіці України, так і її репутації.
Нещодавні заяви пана Гетманцева щодо підвищення податків вже призвели до того, що багато підприємців вже відмовилися від інвестиційних проєктів в Україні і переносять їх в європейські країни.
Ключова роль Д.О. Гетманцева на посаді Секретаря Національної ради Відновлення у визначенні економічної політики, у тому числі політики післявоєнного відновлення України, буде значним стримуючим фактором як з точки зору взаємодії держави з українським малим і середнім бізнесом (на який припадатиме значна доля зусиль та інвестицій у відновленні України), так і у відносинах з міжнародними партнерами.
Переконливо просимо Вас негайно усунути пана Д.О.Гетманцева з посади Секретаря Національної ради Відновлення і з Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики і призначити на ці посади людей, які поділяють ідеї прогресу, стрімкого розвитку. Тих, хто розуміє, що безпека держави – в тому числі й спроможна економіка.
Готові долучитися до створення і реалізації плану Відновлення і Модернізації України, бути вашою підтримкою у перетворенні України на справжнього «Європейського Тигра».
➡️ Приєднатися: https://forms.gle/VV7evAgzqLdKPfM6A
Немає коментарів: