«Носоріг» Олега Сенцова визнаний найкращим на Стокгольмскому міжнародному кінофестивалі.
Стокгольмский міжнародний кінофестиваль оголосив переможців – найкращим фільмом стала кримінальна драма «Носоріг» Олега Сенцова. Стрічка отримала головний приз фестивалю — «Бронзового коня», а в номінації «Найкращий актор» переміг виконавець головної ролі Сергій Філімонов.
Стокгольмский міжнародний кінофестиваль – найбільший кінофестиваль Швеції, заснований у 1990 році з метою просування та підтримки молодих кінематографістів. Лауреатами основного конкурсу кіноогляду свого часу стали зірки світового кінематографу – Ларс фон Трієр, Квентін Тарантіно, Гаспар Ное, Йоргос Лантімос та інші. Разом із українською стрічкою за перемогу в конкурсі цього року змагалися ще 15 фільмів. Це вже друга нагорода для Сергія Філімонова – раніше він став найкращим актором на Міжнародному кінофестивалі у Батумі.
«Носоріг» є другою повнометражною роботою українського режисера Олега Сенцова. Світова прем’єра стрічки відбулася на 78-му Венеційському кінофестивалі в офіційній конкурсній програмі «Горизонти», українська – цієї осені на Київському тижні критики.
Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.
Зйомки «Носорога» проходили в Кривому Розі, Львові та Києві й завершилися в грудні 2020 року. Фільм створений у копродукції України, Польщі та Німеччини. Українську сторону виробництва представляють продюсер Денис Іванов («Артхаус Трафік») та Олег Сенцов («Край Кінема»). Польські співпродюсери – Даріуш Яблонський, Віолетта Камінська, Ізабела Войчік (Apple Film Production), німецькі – Хайно Декерт, Тіна Бьорнер (Ma.ja.de. Fiction). Міжнародний дистриб’ютор стрічки – компанія WestEnd Films.
Створення фільму підтримано Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань кіно, фондом підтримки спільного кіновиробництва та прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт EURIMAGES, Польським кіноінститутом, німецьким кінофондом Medienboard Berlin-Brandenburg.
Немає коментарів: