субота, 11 вересня 2021 р.

Європейський Союз надав Національній поліції України автомобілі, сучасне ІТ обладнання та костюм вибухотехніка



10 вересня у межах програми «ПРАВО-Поліція» за фінансування Європейського Союзу, Національна поліція України отримала 18 патрульних автомобілів, 40 автомобілів для підрозділів забезпечення публічної безпеки і порядку, дев'ять дефібриляторів, сучасні сервери та системи зберігання даних, а також костюми для вибухотехніків та супутнє обладнання. Завдяки обладнанню на загальну суму близько 3,4 мільйонів євро Нацполіція зможе більш ефективно виконувати свої обов'язки щодо створення безпечного середовища в містах, громадах і на вулицях України.

«Європейський Союз – серед лідерів у сфері підтримки сталих реформ верховенства права в Україні. Спільно з Консультативною місією ЄС в Україні, фінансована ЄС програма «ПРАВО-Поліція» докладає зусиль до створення більш відповідальної, прозорої та ефективної системи правоохоронних органів на користь усіх українців», – зазначив посол Матті Маасікас, Голова Представництва ЄС в Україні.

«За кожним автомобілем, обладунком я бачу врятовані життя та підвищений рівень безпеки українців. Це конкретний предметний внесок ЄС в безпеку України. Євросоюз надає моделі побудови правопорядку в сучасній Україні, і ті моделі, які працюють, ми будемо використовувати. Це Скандинавська модель побудови правопорядку на громадських заходах, це підхід community policing, адже основним показником є рівень довіри громадян до поліції», - зазначив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

«Для кожного поліцейського це не просто автомобілі та оснащення, це безпека наших громадян. Кожного дня правоохоронці виконують надскладні завдання. Лише за минулий рік підрозділ вибухотехніків НПУ в Донецькій області отримав більше 560 викликів та знешкодив понад 40 тисяч вибухонебезпечних предметів – це понад дві тони вибухових речовин», - зазначив Голова Національної поліції України Ігор Клименко.

«Консультативна місія ЄС рада можливості підтримати Нацполіцію у сфері забезпечення громадського порядку. Наразі КМЄС проводить тренінги по всій Україні для спеціальних підрозділів поліції щодо впровадження нової концепції забезпечення громадського порядку. Переконаний, що на додаток до 40 авто, які ЄС передає сьогодні, у вас є якісна основа для ефективного впровадження нової концепції забезпечення громадського порядку», – сказав в.о. голови КМЄС Фредрік Весcлау.

«Реформа поліції – ключовий компонент ширшого кола реформ правоохоронного сектору України. Програма «ПРАВО-Поліція» має за честь сприяти трансформації сектору для того, аби поліція працювала ефективно, за сучасними підходами та з повагою до прав людини. Ми пишаємося тим, що співпрацюємо з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією та Європейським Союзом над постачанням першокласного обладнання та залученням світових експертів, які всебічно розширюватимуть здатність поліції протидіяти злочинності й забезпечувати мир і спокій з дотриманням прав людини», – додав Френ О’Грейді, старший керівник ЮНОПС/ програма «ПРАВО-Поліція».





Патрульні автомобілі використовуватимуться в дев'яти областях України, зокрема Кіровоградській, Львівській, Харківській, Одеській, Київській, Вінницькій, Чернівецькій, Полтавській та Хмельницькій. Завдяки розширенню автопарку поліція швидше реагуватиме на виклики та надзвичайні ситуації. У багатьох надзвичайних ситуаціях та при реагуванні на злочини, поліцейські часто першими прибувають на місце подій і повинні бути готовими надати невідкладну медичну допомогу. Завдяки дефібриляторам поліцейські зможуть надавати першу допомогу і рятувати життя, якщо в людини стався серцевий напад.

Костюм вибухотехніка та гідродинамічні руйнівники призначені для використання вибухотехніками ГУ НП в Донецькій області для розмінування та знешкодження вибухонебезпечних пристроїв, таких як міни, бомби та саморобні вибухові пристрої, із урахуванням безпеки поліцейських та населення. Лише у 2020 році підрозділ вибухотехніків НПУ в Донецькій області прийняв більше 560 викликів та знешкодив понад сорок тисяч вибухонебезпечних предметів – це понад дві тонни вибухових речовин.


Також було передано сорок автомобілів для підрозділів забезпечення публічної безпеки і порядку. Це допоможе Нацполіції впроваджувати передові практики ЄС у сфері підтримання публічного порядку за методом, який передбачає ведення діалогу, деескалацію конфліктів під час масових публічних зібрань на кшталт футбольних матчів, вуличних протестів, демонстрацій чи маршів. Цей підхід спирається на повагу до основних прав людини на мирні зібрання та забезпечення захисту людей від насильства під час масових зібрань. Крім цього, Національна поліція отримала 350 бронекомплектів, шоломів, протигазів та рукавичок для підрозділів забезпечення публічної безпеки і порядку.

Завдяки сучасним серверам і системам зберігання даних поліція України більш ефективно координуватиме свою діяльність з Інтерполом і Європолом у сфері протидії організованій і транскордонній злочинності. Обладнання дозволить швидше реєструвати, обробляти й розподіляти важливу інформацію та забезпечувати прозорий нагляд за автоматичним обробленням вхідних та вихідних документів, а також веденням електронних архівів.

Обладнання закуплене в межах програми «Підтримка реформ у галузі верховенства права в Україні у сферах діяльності поліції, прокуратури та належного врядування» (ПРАВО-Поліція), що її реалізує ЮНОПС в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу в тісній співпраці з Консультативною місією ЄС в Україні (КМЄС). Загальна мета програми — сприяти реформі системи верховенства права в Україні та впровадити передовий європейський та міжнародний досвід у цій галузі.

Загальна інформація:

Програма «Підтримка реформ у галузі верховенства права в Україні у сферах діяльності поліції, прокуратури та належного врядування» (ПРАВО-Поліція), що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу зусиллями Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС) в координації з Консультативною місією ЄС в Україні (КМЄС). «ПРАВО-Поліція» надає підтримку Національній поліції, Міністерству внутрішніх справ України та іншим правоохоронним органам у процесі реформування системи охорони публічного порядку та проведення кримінальних розслідувань, впорядкування засад проведення досудових розслідувань з метою протидії організованій та кіберзлочинності, впровадження моделей поліцейської діяльності, що базується на зборі та аналізі даних та взаємодії поліції з громадою, створення дієвої системи захисту свідків, посилення співпраці поліції з Інтерполом та Європолом, а також вдосконалення програм підготовки та підвищення кваліфікації поліцейських.

Немає коментарів:

Дописати коментар