У документі закладена ціль – до 2030 року скоротити викиди парникових газів до рівня 35% порівняно з 1990 роком.
Серед основних заходів досягнення такого показника в наступні 10 років:
модернізація енергетичних та промислових підприємств;
розвиток відновлюваних джерел енергії;
заходи енергоефективності в усіх секторах економіки від виробництва, транспортування до споживання;
термомодернізація будівель;
збільшення частки органічного сільського господарства та ресурсозберігаючих практик сільського господарства;
електрифікація та оновлення транспорту;
запровадження ієрархії управління відходами;
збільшення лісистості та реформа управління лісовим фондом.
Як пояснює Віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина, ухвалене Урядом рішення важливе для:
Розвитку економіки майбутнього – мінімізації викидів і забруднення екосистем. Прогрес у цьому напрямі важливий для розвитку подальшої торгівлі з Європейським Союзом, який вже представив плани щодо запровадження Механізму прикордонного вуглецевого регулювання. Відтак, Україна має дивитись на декілька кроків вперед, щоб зберігати і посилювати свою конкурентоспроможність у нових світових економічних реаліях.
Долучення України до клубу глобальних гравців, які наразі об’єднують зусилля для стримування змін клімату. ЄС оголосив свій намір стати першим у світі кліматично нейтральним континентом, отже подальша євроінтеграція України неможлива без структурної перебудови у бік чистої і безвуглецевої економіки. Мета України - досягти кліматичної нейтральності до 2060 року.
Збереження комфортного клімату.
«Між тим, важливо розуміти, що вихідні дані у нас з ЄС різні. Якщо казати метафорично, там де Євросоюзу треба зробити 5 кроків до 2030 року, нам - 10. Тому ми сподіваємось на серйозну підтримку наших європейських партнерів у структурній перебудові української економіки. Адже достеменно відомо, що потенційно катастрофічні зміни клімату не матимуть кордонів. Це спільна відповідальність всіх урядів світу» – написала Ольга Стефанішина на своїй Фейсбук-сторінці.
Довідково:
Паризька угода – угода в рамках Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (UNFCCC) щодо регулювання заходів зі зменшення викидів діоксиду вуглецю з 2020 року.
Серед головних цілей Паризької угоди – стримування зростання глобальної середньої температури значно нижче 2° С понад доіндустріальний рівень і докладання зусиль з метою обмеження зростання температури до 1,5° С понад доіндустріальний рівень.
Текст угоди було погоджено на 21-й Конференції учасників UNFCCC в Парижі та ухвалено консенсусом 12 грудня 2015 року. Угода набрала чинності 4 листопада 2016 року. Паризька кліматична угода передбачає, що зобов’язання зі скорочення шкідливих викидів в атмосферу беруть на себе всі держави, незалежно від ступеня їхнього економічного розвитку.
Немає коментарів:
Дописати коментар