середа, 18 серпня 2021 р.

ЄС виділив 1 мільйон євро для подолання негативних наслідків пандемії COVID-19 в Україні та посилення гендерної рівності




Європейський Союз та Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) об’єднують свої зусилля для надання екстреної допомоги з урахуванням гендерної проблематики для подолання наслідків пандемії COVID-19 та зміцнення гендерної рівності в Україні в рамках програми “WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей”. Програма спрямована на захист жінок від гендерно зумовленого насильства, усунення бар'єрів для жіночого лідерства та підтримку працівниць сектору охорони здоров’я, які знаходяться на передовій реагування на виклики епідемії коронавірусу.


“Ця 18-місячна програма розроблена для зміцнення прав, можливостей та стійкості жінок шляхом пом'якшення наслідків COVID-19, виявлення можливостей для подолання гендерних розривів та покращення спроможностей громадських організацій просувати гендерну рівність, боротись із гендерними стереотипами та тримати відповідальних осіб підзвітними за виконання зобов'язань щодо підтримки гендерної рівності в довгостроковій перспективі. Разом з Фондом ООН у галузі народонаселення ми підтримуємо жінок в Україні та реагуємо на основні виклики пандемії COVID-19 через гендерну призму»,- зазначила Тетяна Шульга, координаторка з гендерних питань в Представництві Європейського Союзу в Україні.



"Пандемія COVID-19 показала, наскільки важливу роль жінки відіграють у суспільстві: як лідерки, як підприємиці, як працівниці сфери охорони здоров'я на передовій пандемії, як лідерки громад, яким довіряють. Але вона також виявила крихкість соціальної конструкції, яка тримається на тому, що жінки виконують багаточисельні та часто неоплачувані, невидимі ролі. Пандемія також наражає жінок та дівчат на більший ризик насильства, обмежуючи їхню фізичну автономію та доступ до базових послуг, таких як охорона здоров’я, освіта та соціальний захист. Програма WE ACT спрямована на найбільш вразливі аспекти для забезпечення безпеки, благополуччя та можливостей жінок», - Хайме Надаль, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, UNFPA.


Програма WE ACT складається із трьох компонентів:



Діємо задля захисту жінок від гендерно зумовленого насильства. Зростаюча кількість випадків гендерно зумовленого насильства вимагає посилення та розширення існуючого кола послуг щодо боротьби з ним на місцевому рівні. Організації громадянського суспільства, які мають досвід роботи з постраждалими від гендерно зумовленого насильства та такими, яким загрожує насильство, можуть заповнити існуючу прогалину у наданні таких послуг. Програма допоможе вирішити зростаючий попит на якісні послуги у випадках гендерно зумовленого насильства шляхом підсилення спроможностей організацій громадянського суспільства у 12 областях України та забезпечення початкового фінансування відповідних організацій.


Діємо задля жінок-медиків на передовій реагування на COVID-19. Оскільки в Україні жінки становлять 83,1% медичних працівників, вкрай важливо врахувати їхні потреби, у тому числі на передовій реагування на COVID-19. Беручи до уваги, що саме жінки виконують основну частину роботи щодо надання первинної медичної допомоги, включаючи взаємодію на рівні громад, недостатня увага приділяється питання їхнього сексуального та репродуктивного здоров’я та можливого дискримінаційного впливу робочого середовища. Програма надає жінкам санітарні набори для медичних працівниць, що має вирішальне значення для жіночого здоров'я та гідності.



Діємо задля усунення бар'єрів для жіночого лідерства. Маючи на меті зміну парадигми та запровадження інноваційних підходів до боротьби з гендерною нерівністю, ми визначили жіночу дипломатію як професійну, так і публічну, як точку входу, яка дозволить розширити спроможності та залучити більшу аудиторію для підвищення обізнаності про переваги гендерної рівності.



“Дівчата та жінки України кожного дня стикаються з гендерними стереотипами, секзисмом та дискримінацією, які створюють перепони на шляху їх особистого та професійного розвитку. Спортсменки є лідерками думок, прикладами лідерства та волі. Маючи під рукою ефективні інструменти вони мають змогу просувати жіноче лідерство та гендерну рівність в цілому. Саме на цьому й буде фокус одного з компонентів програми WE ACT. Розширення економічних, соціальних та політичних можливостей жінок та використання 100% їхнього потенціалу - є запорукою успіху України” - зазначила Перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

“Я рада стати частиною програми WE ACT, навчатися та обмінюватися досвідом з колежанкою з дипломатичної служби. Як спортсменка я неодноразово відчувала тиск гендерних стереотипів, тому готова працювати на користь спортсменок майбутніх поколінь” - сказала Анна Різатдінова, Бронзова призерка Олімпійських ігор 2016 року.

Зазначені компоненти програми забезпечують зниження негативних наслідків пандемії COVID-19: економічних, соціальних та психологічних на здоров’я та безпеки жінок та дівчат, та підтримують просування гендерної рівності в Україні.


Довідкова інформація: Програма “WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей” фінансується Європейським Союзом та реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні. Тривалість програми: квітень 2021 - жовтень 2022 року.




Немає коментарів: