пʼятниця, 16 квітня 2021 р.

5 цифрових інструментів для контролю за пандемією



ГО “Антикорупційний штаб” підготувала підбірку сервісів на основі відкритих даних, які дозволять слідкувати за боротьбою України з COVID-19 та не піддаватися на інформаційні маніпуляції.

Третя хвиля пандемії COVID-19 в самому розпалі. Заповненість лікарень по всій Україні близька до 100%, в деяких навіть перевищує цю позначну. У цих умовах важливо мати доступ до перевіреної та актуальної інформації про епідемію.

ТОП-5 діджитал сервісів:


Дашборди Національної служби здоров’я України — первинне джерело будь-якої інформації про пандемію коронавірусу. Дані сюди потрапляють напряму з електронної системи охорони здоров’я (e-health).

З них можна виділити:
Дашборд по епідемічній ситуації з COVID-19 – інформація не лише про кількість хворих, але і їхній розподіл за віком, статтю, наявністю супутніх хвороб, тощо. Також на борді є наочні візуалізації динаміки захворюваності.
Дашборд по вакцинації – містить детальну інформацію про кількість вакцинованих за регіонами, статевою та віковою ознакою, тощо.



Карта коронавірусних закупівель дозволяє перевірити, скільки товарів — масок, кисневих концентраторів купила ваша лікарня для протидії COVID-19. Карта оновлюється в режимі реального часу завдяки інформації з системи Prozorro. У разі, якщо користувач стикнувся з вимогою купити ліки за власні кошти, якими лікарня повністю забезпечена — він може залишити повідомлення про корупцію. Інструмент створений громадською організацією “Антикорупційний штаб”.



Prozorro COVID-19 — інструмент для аналізу та візуалізації даних про коронавірусні закупівлі. З його допомогою можна дослідити закупівлі за регіоном, місяцем, за певними групами товарів і навіть за конкретним замовником чи постачальником. Створений командою проєкту Dozorro.



Чат-бот “Медсестра Іванка” — чат-бот, за допомогою якого користувач може підписатися на власну лікарню та отримувати сповіщення про товари, які вона закуповує. Також через бот можна дізнатися актуальну статистику по захворюваності на COVID-19 у своєму регіоні та залишити скаргу на корупцію в медичній галузі. Бот працює в Телеграм, Вайбер та Фейсбук Месенджері. Створений ГО “Антикорупційний штаб”.



Контроль COVID-витрат — представлені дані про видатки з державного та місцевого бюджетів на протидію пандемії у 2020 році. Інструмент створений ГО “Statewatch”.


Додатково:


Антикорупційний штаб – громадська організація, створена у 2014 році. ГО “Антикорупційний штаб” розробляє цифрові інструменти, які підвищують спроможність громадян контролювати прозорість та ефективність роботи органів місцевої влади. Метою Антикорупційного штабу є запобігання і протидія корупції, а також зменшення толерантності до корупції серед населення.

Немає коментарів:

Дописати коментар