Поки росли показники виявлених захворілих на COVID-19 на тижні, й слідом за Одесою в "червону" зону "залетів" Миколаїв, відвідав онлайн лекцію про цей самий вірус. Доцент кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології Одеського національного університету Оксана Зінченко попередила, що в них на кафедрі немає можливості досліджувати саме цей вірус - збудник пандемії. Більше сотні майбутніх фахівців різних галузей пов'язаних з біологією, яки були на початку лекції, мали трохи свіжіші за мої знання про коронавіруси. Дякуючи автору мені, журналісту-практику було майже все зрозуміло. Й про те, що коронавіруси вперше "відкрили" у 1968 році. Та про те що ці напівживі об'єкти не мають клітинної будови, яким аж так треба "влізти" у клітини "жертви" іншого організму. В цьому місті я б особо звернув увагу вітчизняних комунікаційників, які за рік пандемії не змогли пояснити населенню, що лікуватись травами від SARS-CoV-2 - безперспективно. Як й пачками "їсти" антибіотики!
Тут треба окрема лекція з основ імунології, але що треба всім з'ясувати, що прошарок імунного населення, який може врятувати наш біологічний вид, треба кожного дня нарощувати. Або, прищеплюючись, благо геном вірусу розшифровано (в рекордні строки - дяка вірусологам!) вакцини - є. Або, що менш приємно - всім перехворіти... пандемії за останні 20 років траплялись вже 3-чі.
Летальність у хворих на SARS-CoV-2 на щастя не така висока, як було 100 років з іншим вірусом "іспанського грипу". Але, це 2.2% від захворілих у світі, в Україні на початок березня -1.9%.
Немає коментарів:
Дописати коментар