Впроваджена менеджментом Національної суспільної телерадіокомпанії «Концепція розвитку регіонального мовлення на 2020–2021 роки» передбачає істотне скорочення власного виробництва регіонального контенту і замість посилення інформаційної потужності й конкурентоспроможності держави та суспільства в регіонах робить місцевого Суспільного мовника ледь помітним у локальному медійному просторі. В ефірах локальних регіональних мовників здебільшого відбувається ретрансляція столичних теле- та радіопрограм, а громади позбавлені можливості дивитися і слухати у повному обсязі саме місцеві новини й передачі. Про це йдеться у зверненні, прийнятому на засіданні Секретаріату Національної спілки журналістів України, яке відбулося в онлайн-форматі у вівторок, 16 березня.
Загрозливою для регіонів є кадрова політика, зазначається у зверненні. Журналістам регіональних філій Суспільного з 15.02.2021 року змінили найменування творчих посад на технічні з найнижчим рівнем кваліфікації – оброблювач інформаційного матеріалу, кваліфікаційні вимоги яких не потребують вищої освіти. Національна спілка журналістів України сподівається, що новий склад Наглядової ради і новообраний менеджмент АТ «НСТУ» спільними зусиллями із залученням усіх зацікавлених сторін напрацюють і ухвалять нову Концепцію регіонального суспільного мовлення, яка сприятиме його розвитку, а не згортанню.
Звернення схвалене на засіданні Секретаріату НСЖУ, участь в якому взяли голова НСЖУ Сергій Томіленко, Перша секретар НСЖУ Ліна Кущ, Секретарі Спілки журналістів – Олександр Бриж, Віктор Весілик, Гліб Головченко, Віталій Голубєв, Костянтин Григоренко, Людмила Долженко, Валентина Душок, Денис Іванеско, Ольга Куліш, Сергій Лямець, Сергій Шевченко, Зоя Шарикова.
Немає коментарів: