Міністерство цифрової трансформації спільно з ОПОРОЮ презентували новий освітній серіал «ДВК. Про роботу дільничних виборчих комісій».
З відео можна дізнатись про повноваження членів дільничних виборчих комісій, організацію їх роботи з підготовки і в день голосування.
Освітній серіал вже з’явився у безкоштовному доступі на платформі Дія.Цифрова освіта. Це 10 серій тривалістю 5-6 хвилин.
Переглянувши всі серії освітнього серіалу, ви отримаєте відповіді на наступні питання:
хто такі члени ДВК і які вони мають повноваження;
які форми роботи ДВК та порядок документування;
коли і як ДВК отримує виборчі бюлетені;
як працювати зі списком виборців;
як відбувається підготовче засідання перед голосуванням;
як провести підрахунок голосів, бюлетенів і контрольних талонів;
як оформлювати та куди вести виборчу документацію після підрахунку.
Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан наголосила, що дільнична виборча комісія — це остання і найближча до виборців ланка, відповідальна за організацію, підготовку та проведення виборів.
«Цього року на команду ДВК покладено додаткову відповідальність — забезпечити волевиявлення громадян в умовах коронавірусу. Здоров’я та безпека українців відтепер на першому місці. Дотримання цієї надважливої місії лягло в основу нового освітнього серіалу про ДВК, який ми раді презентувати сьогодні, напередодні виборів, що відбудуться вже 25 жовтня», — заявила Валерія Іонан.
Виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко підкреслив, що цього року вибори екстраординарні.
«Дуже багато складнощів, які повязані з тим, що безпрецедентно широкі повноваження місцевої влади, новий адміністративно-територіальний устрій, нова система виборів і коронавірус. Набір викликів є колосальним. Ця ініціатива є однієї з тих багатьох, які покликані допомогти громадянам зробити свій свідомий, прозорий і безпечний вибір», — сказав Олександр Сушко.
Регіональний координатор Громадянської мережі ОПОРА Андрій Токарський заявив, що дільничні виборчі комісії є однію з форм участі виборців у виборчому процесі.
«Саме ДВК організовують процедуру голосування, забезпечують можливість виборцям здійснити свідоме волевиявлення, щоб виборець міг прийти та проголосувати. Також важливими є безпекові питання, зокрема, щодо карантинних моментів. ДВК є на переводій в процесі волевиявлення — від моменту, коли виборець приходить, і до моменту, коли підраховані всі голоси», — сказав Андрій Токарський.
Освітній серіал «ДВК. Про роботу дільничних виборчих комісій» — це курс Міністерства цифрової трансформації України та Громадянської мережі ОПОРА підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал відображає позицію авторів і не обов'язково збігається із позицією Міжнародного фонду «Відродження».
Мінцифри дає вільний доступ кожному громадянину до навчання цифрової грамотності завдяки порталу Дія.Цифрова освіта.
Немає коментарів: