Ігор Ландер народився в 1957 році в Одесі, де живе і працює і сьогодні. Закінчив Одеський інститут інженерів морського флоту. Кандидат економічних наук. Художньою фотографією серйозно займається з 2009 року. Член Одеської обласної організації Національної спілки фотохудожників України (НСФХУ), Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), Американського фотографічного товариства (PSA). Має фотографічні звання EPSA («Excellence PSA») і EFIAP («Excellence FIAP»). Неодноразово ставав переможцем і призером престижних міжнародних фотографічних салонів, конкурсів та виставок, десятки разів нагороджувався медалями та дипломами FIAP, PSA, GPU, ISF. Входив до складу журі міжнародних фотографічних конкурсів. Фото автора відбиралися і експонувалися в 80 країнах світу, багато з них зберігаються в приватних колекціях України, Австрії, Німеччини, Росії, Ізраїлю, США.
Перша виставка автора «Світло і колір Міста» відбулася в Одесі в 2016 році. На відміну від неї, «Думка в образі» майже не містить репортажні або жанрові фотографії. Вона присвячена саме думці, і представлені роботи в основному спонукають глядача думати, вони концептуально відводять його вглиб відбитих образів, а іноді істинний сенс зображеного сюжету взагалі раптово виявляється зовсім не таким, яким він видавався , на перший погляд. Втім, деякі з представлених робіт не настільки складні і просто показують глядачеві краси світу, особливо кілька великих, товщиною не менше метра, панорам.
Концепція «думки в образі» отримує на цій виставці ще більш чітке і яскраве втілення в авторському фотопроєкті Ігоря Ландера «Алегорії минулих часів», що експонується в малому залі галереї. Він складається з декількох десятків натюрмортів, які за сюжетом вельми відрізняються від традиційних букетів, наборів фруктів або предметів побуту. Алегоричні сюжети цих фотографій, «дійовими особами» в яких найчастіше виступають справжні, іноді досить рідкісні зразки історичної зброї, вимагають деякого осмислення і розуміння глибинних зв’язків предметів. Всі ці роботи зняті в класичному стилі, частково з імпульсним світлом, а частково – в техніці «світлового пензлика», і опосередковано відсилають глядача до голландського натюрморту стилю «Vanitas», але в цьому випадку замість класичного для XVI-XVII століть людського черепа автор використовує зовсім інші засоби. Тут відбувається свого роду реінкарнація старого жанру, але в новому, більш сучасному прочитанні, що все так же спонукує глядача міркувати.
Все натюрморти фотопроєкту «Алегорії минулих часів» зібрані й видані в Києві в однойменному альбомі, який можна буде придбати тут же на виставці.
Нагадуємо – відвідувачі музею зобов’язуються неухильно дотримуватися усіх санітарно-епідеміологічних правил: маскового режиму, соціальної дистанції, дезінфекції рук.
Виставка відкрита до 5 жовтня.
Всі дні, крім понеділка, з 10:00 – 17:00.
Немає коментарів:
Дописати коментар