Обшуки в частинах Повітряних сил Збройних сил України у Хмельницькій, Одеській та Херсонській областях і вилучення НВЧ-приладів (клістронів), які є основними елементами системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль, стали частиною розслідування щодо п'ятого президента України Петра Порошенка. Про це написав у Facebook головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.
За його відомостями, ініціатором справи стало управління військової контррозвідки Служби безпеки, розміщене у Вінниці, а обшуки проводили співробітники Державного бюро розслідувань.
"ДБР шукає компромат на минуле керівництво, на Порошенка та його команду, щодо закупівель в оборонній сфері. Де знайти компромат? На закупівлях запасних частин у Росії. Клістрони для С-300 можна придбати тільки у РФ. Це добре відома проблема – 2014 року колишнього директора полтавського заводу "Знамя" Юрія Солошенка затримали в Москві під час спроби нелегально закупити саме клістрони до С-300. 2016-го його звільнили за обміном. Загалом, обшуки і вилучення клістронів – це гарантована кримінальна справа. Адже закупівля нелегальна, постачання нелегальне, розрахунок готівкою, первинних документів немає", – пояснив Бутусов логіку слідчих.
Водночас у ДБР і СБУ не врахували, що розслідування викриє імена тих, хто купував клістрони у РФ, і цих людей затримає ФСБ, зауважив журналіст.
"У спробі повісити на Порошенка якісь речі правоохоронці дійшли до абсурду. Так, абсолютно точно написало командування Повітряних сил ЗСУ: дії слідчих – це злочин проти обороноздатності. Хіба можна взагалі таке розслідувати, проводити вилучення? Невже не можна без розголосу перевірити документи, розібратися в ситуації, перш ніж стартувати?" – обурився головред.
Роботу слідчих він охарактеризував трьома словами: "некомпетентність, байдужість, пофігізм".
Увечері 2 липня стало відомо, що клістрони повертають у військові частини. У ДБР пообіцяли дати оцінку правомірності дій своїх співробітників, які проводили обшуки.
Немає коментарів:
Дописати коментар