Відповідно до плану реформи протягом квітня – грудня 2020 року НСЗУ збільшить фінансування медичних закладів в 19 обласних центрах у порівнянні із аналогічним періодом 2020 року та зменшить фінансування в п’яти. Серед них Миколаїв, медичні заклади якого в квітні-грудні цього року отримають на 3% менше ніж в попередньому.
За словами аналітикині Центру спільних дій Марії Квіцінської, немає прямого зв’язку між тим скільки коштів міськради обласних центрів витрачали в минулі роки на утримання медзакладів та рівнем підготовки медзакладів цих міст до другого етапу медреформи. : “Більше грошей — це не чарівна паличка, яка в одну мить перетворює стару радянську спадщину на сучасні медзаклади. Для цього потрібна ефективна робота місцевої влади. Лише за ефективної місцевої політики в сфері охорони здоров'я НСЗУ платитиме лікарням більше коштів, а пацієнти зможуть отримувати там якісні медичні послуги”.
Більше деталей про це у дослідженні Центру спільних дій “Здоров’я українців: Чи усвідомлює місцева влада відповідальність?” .
Немає коментарів:
Дописати коментар