- У квітні 2019 року в місті Бодрум (Турція) на Міжнародній конференції «Контактні зони: археологія між узбережжями води та суші» я представив доповідь про унікальні знахідки підводного «Сезону 2018». Зокрема, познайомив світову наукову спільноту з чорнолаковою кратероподібною посудиною з давньогрецького корабля, який затонув біля острова Березань. Дізнавшись про результати, окрім українських та польських дослідників, у цьому сезоні запланували взяти участь археологи з інших європейських країн. У тому числі, з Греції й Німеччини.
Археолог Олександр Смирнов розповів, що до 2014-го року Чорноморську міжнародну підводну археологічну експедицію проводили в Криму. Але після анексії Криму міжнародні науковці відмовилися працювати на окупованій території й ухвалили рішення проводити дослідження в акваторії Чорного моря в Миколаївської області.
- Для українських археологів це може бути можливість залучити кошти з європейських фондів. Бо минулорічну експедицію ми провели за власні кошти. І завдяки тому, що польських фахівців фінансово підтримує Варшавський університет, українські дослідники змогли «втриматися на плаву». Чому археологи Польщі та Німеччини зацікавлені в такій співпраці? У Балтійському морі немає пам'яток античної культури, тому їх приваблює Чорне море.
Тетяна Бакоцька.
Немає коментарів: