Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк
Порушення правил зупинки, стоянки і парковки будуть фіксуватися в режимі фото- або відеозйомки.
Відповідний Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» набув чинності 27 вересня.
Органам місцевого самоврядування доручено впроваджувати автоматизовану систему контролю оплати парковки, а також збільшити чисельність посадових осіб місцевого самоврядування для прийняття на службу в органи місцевого самоврядування інспекторів з паркування.
Інспектори з паркування зможуть тимчасово затримувати транспортний засіб шляхом евакуації його на штрафмайданчик. Такі заходи будуть прийматися в разі порушень правил зупинки і стоянки автомобіля, зокрема, якщо транспортний засіб:
- поставлено на проїжджій частині в два і більше рядів;
- розташоване в заборонених ПДР місцях зупинки або стоянки (ж/д переїздах, на трамвайних коліях, на естакадах, мостах, на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох сторін і т.д.);
- своїм розташуванням унеможливлює рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, в тому числі осіб з інвалідністю та пішоходів з дитячими колясками;
- розташоване на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
- розташоване на позначеної відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
- перешкоджає руху або роботі снігоприбирального і іншого технологічного комунального транспорту в разі введення надзвичайногостану або в разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
- порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двом або більше смугах руху.
Після тимчасового затримання транспортних засобів передбачено невідкладне інформування відповідних підрозділів Нацполіціі про таке затримання із зазначенням часу затримання і місця, куди евакуйовано транспортний засіб, розміщення цієї інформації на офіційному веб-порталі виконавчого органу відповідної місцевої ради, а також передача повідомлень про евакуацію автомобілів на номери мобільних телефонів, які їх власники запропонували для внесення до відповідних інформаційно-комунікаційних систем.
Також передбачено особливий порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху і паркування, зафіксованих в режимі фото-, відеозапису, який відрізняється від автоматичної фіксації правопорушень. Фіксація в режимі фото- або відеозапису буде здійснюватися безпосередньо співробітником Нацполіціі, який буде зобов'язаний залишати постанову або повідомленняпро притягнення до відповідальності на лобовому склі автомобіля порушника.
Юр- та фізособи, на яких зареєстровано транспортний засіб (особи, які ввезли транспортний засіб в Україну), за порушення правил парковки, які зафіксовані в автоматичному режимі і/або в режимі фотозйомки/відеозапису, повинні будуть сплатити штраф. При цьому вони звільняються від відповідальності, якщо номерний знак або авто вибули з володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, передачі права керування автомобілем іншій особі на відповідній правовій підставі або якщо фактичний порушник заплатить штраф і особисто звернеться до органу стягнення з заявою та копією документа про оплату штрафу.
Крім того, передбачено надання 50% знижки в оплаті штрафів за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, в разі сплатиштрафу протягом 10 банківських днів.
Немає коментарів:
Дописати коментар