Про це шла мова на круглому столі "Одеська хвиля реформ. Європейські правила для енергетики", організованому за фінансовій підтримки ЄС.
Була представлена система критеріїв, яка дозволяє оцінити прогрес імплементації Угоди про асоціацію в частині енергетики та довкілля на місцевому рівні. За допомогою такого моніторингу місцеві громади та органи влади можуть контролювати процес реформ на місцях. Це загалом нова форма реалізаціх громадської активності, зиск від которої зробить одиницю енергії в містах дешевшою.
Тим кому це надо: шукайте допоміжну інформацію на
сайті коаліції "Енергетичні реформи".
ГАЗ
Керівник групи «Газ» експертної коаліції «Енергетичні реформи» під час презентації наголосив, що в полі зору органів місцевої влади та місцевого самоврядування знаходяться оператори газорозподільних мереж (облгази) та їх збутові підрозділи, що – серед іншого – здійснюють постачання газу побутовим споживачам за регульованими цінами. Таким чином, на місцях громади можуть слідкувати за виконанням з їх боку інвестиційних програм, зокрема заходів з модернізації мереж, спрямованих на скорочення виробничо-технологічних втрат, а також зі встановлння приладів обліку.
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА
У сфері електроенергетики експерти розповіли про місцевий аспект впровадження закону «Про ринок електричної енергії», який набрав чинності 11 червня 2017. Закон впроваджує норми Третього енергетичного пакету ЄС, у тому числі в питанні розділення обленерго за напрямками розподілу і постачання.
Найбільш проблемним, на думку фахівців, є виконання обленерго, а потім розподільчими компаніями, нормативних зобов’язань у сфері приєднання електроустановок споживачів до мереж.
ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ
На сьогодні залишається важливим питання фінансування заходів з енергоефективності у житловому фонді на рівні органів місцевого самоврядування шляхом реалізації місцевих програм підтрмки ОСББ.
Важливими інструментами коаліція назвала також:
- запровадження системи енергоменеджменту для будівель бюджетної сфери;
- розвиток ринку енергосервісних контрактів для бюджетних та житлових будівель,
- затвердження місцевих програм для стимулювання енергоефективності у житлових будівлях (шляхом відшкодування частини тіла кредиту чи відсоткової ставки, співфінансування програм з капітального ремонту та встановлення лічильників, підтримки соціально незахищених груп тощо)
- проведення інформаційних кампаній для населення
- використання енергоефективного обладання в адміністративних будівлях
- контролю за діяльністю теплопостачальних організацій, зокрема, за виконнням інвестиційних програм із встановлення комерційного (будинкового) обліку тепла і води, а також заміни і ремонту мереж задля зменшення втрат
- участь у визначенні пріоритетів у роботі, та користування першими сервісами, Фонду енергоефективності
Немає коментарів:
Дописати коментар