Протягом травня-червня 50 бібліотечних фахівців оволоділи навичками тренерів-консультантів Центрів обслуговування громадян. Центри обслуговування громадян відкрито у 2012 р. у 18 бібліотеках міста за програмою «Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки». Центри являють собою комплекс Інтернет-послуг для населення з доступу до публічної інформації, здійснення інтерактивного спілкування з владою, навчання інформаційній грамотності та підвищення рівня інформаційної культури.
Курс навчання «Школи е-урядування» був розроблений на підставі навчальної програми Української бібліотечної асоціації «Бібліотеки та електронне урядування» і складався з 9 практико-орієнтованих семінарів.
Слухачі школи пройшли теоретичний та практичний курс навчання, який включав лекції, тренінги, обговорення, роботу в малих групах, мозкові штурми, практичні завдання, консультування з викладачами у Скайпі тощо. В ході занять було використано також дистанційну форму навчання за курсом Інституту післядипломної освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. По закінченню семінарів було проведено контрольне тестування для визначення якості засвоєного матеріалу.
В якості викладачів Школи е-урядування виступили директор Інституту післядипломної освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, президент Української бібліотечної асоціації І.О. Шевченко, викладач кафедри інформаційних технологій та систем управління Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидат політичних наук І.С. Куспляк, голова ради Тренерської Асоціації України, регіональний представник програми «Бібліоміст» в Миколаївській області Л.Ю. Руденко-Кардаш.
Всі слухачі Школи е-урядування отримали сертифікати про підвищення кваліфікації Української бібліотечної асоціації в рамках діяльності Миколаївського регіонального відділення Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти НАКККіМ.
Вже найближчим часом отримані знання тренери-консультанти будуть використовувати в роботі з мешканцями міста з оволодіння ними інструментів е-урядування, надавати їм практичну допомогу та консультації в пошуку публічної інформації.
За словами директора Центральної бібліотеки ім. М.Л.Кропивницького м. Миколаєва Тетяни Твердої, добру якість навчання бібліотекарів забезпечило залучення висококваліфікованих тренерів.
Матеріали Школи е-урядування буде використано Центральною бібліотекою ім. М.Л.Кропивницького також в ході проведення для представників міських та районних бібліотек України семінару-естафети, який відбудеться восени в м. Миколаєві, Дніпропетровську, Рівному, Чернігові за проектом «Бібліотеки як складова електронного діалогу громади і влади» в рамках програми «Бібліоміст».
Прес-служба
ММГО «Фонд розвитку м.Миколаєва»
Немає коментарів:
Дописати коментар