5 липня, Київ – Партія Регіонів відмовилася враховувати вимоги громадськості до кандидатів у народні депутати та відкрити списки для «громадської люстрації». Про це повідомив заступник голови Партії Регіонів Сергій Тігіпко після розгляду угоди про співпрацю з рухом ЧЕСНО.
С.Тігіпко пояснив, що Партія Регіонів загалом підтримує принципи руху, однак конкретних кроків у напрямку очищення виборчих списків партія не робитиме, як стає зрозумілим з відповіді заступника голови Партії Регіонів.
«Ми поділяємо цінності, які відстоює громадянська ініціатива «Чесно», і готові співпрацювати з нею та з іншими громадянськими рухами, які виступають за чесні і вільні вибори та розвиток демократії в Україні», - йдеться у відповіді Сергія Тігіпка.
Політик додав, що «ми відкриті для співпраці абсолютно з усіма неурядовими організаціями та громадянськими ініціативами – як українськими, так і міжнародними. Але для цього не обов'язково укладати угоди, тим більше ексклюзивні, з однією з організацій, обмежуючи можливості для взаємодії з іншими представниками громадянського суспільства».
Водночас представники руху ЧЕСНО наголошують, що критерії ЧЕСНО – це вимоги чинного законодавства. «Українське суспільство має право на дотримання парламентарями Конституції та Законів України. Але поки що вони вважають це “ексклюзивом”, на який не можуть наважитися. Один з прикладів – неконституційне “кнопкодавство”», - прокоментувала відповідь заступника голови Партії Регіонів одна з членів координаційної ради ЧЕСНО Світлана Заліщук.
Рух ЧЕСНО продовжує відстежувати, як народні депутати України від Партії Регіонів системно порушують конституційну норму та вимогу руху ЧЕСНО щодо особистого голосування у парламенті. Зокрема, про це свідчить скандальне голосування за закон про мови, що відбулося 3 липня.
З Партією Регіонів вперше обговорення «критеріїв доброчесності» та вимог громадськості до кандидатів відбулося 14 травня під час зустрічі учасників руху ЧЕСНО з Сергієм Тігіпком. Тоді заступник голови Партії Регіонів пообіцяв, що угода з ЧЕСНО буде розглянута секретаріатом партії на предмет можливості її підписання. Після детального розгляду документу, Партія Регіонів відмовилася підписувати угоду про співпрацю з рухом ЧЕСНО.
Додатково:
•
Громадянський рух ЧЕСНО започатковано групою зацікавлених активістів спільно з представниками партнерства «Новий Громадянин» у жовтні 2011 року. Мета Руху - активізувати суспільство, щоб очистити майбутній парламент від недостойних депутатів.
•
Учасники Руху розробили для кандидатів громадські шість «критеріїв доброчесності» та публічно закликали всі політичні сили визнати критерії та керуватися ними під час формування партійних списків.
•
Угоди про співпрацю з рухом ЧЕСНО підписали лідери двох політичних сил – Віталій Кличко, партія «УДАР» та Анатолій Гриценко, партія «Громадянська позиція». Голова СПУ Петро Устенко пообіцяв детально вивчити угоду про співпрацю з рухом. Об’єднана опозиція взяла зобов’язання перед рухом ЧЕСНО, які було враховано в їх декларації про чесні та прозорі вибори.
•
Угода про співпрацю, яку рух ЧЕСНО пропонує до підписання політичним партіям, передбачає, зокрема, дотримання партіями «критеріїв доброчесності» при формуванні списків та висуванні кандидатів у мажоритарних округах тавідкриття списків до початку реєстрації у ЦВК.
Немає коментарів: